Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Ne Kadar Maaş Aldığını Açıkladı

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü, 180 bin lira maaş aldığını yalanladı: Huzur haklarıyla 62 bin 500 TL alıyorum. Fahrettin Poyraz, Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur'a konuştu

Gündem 09.10.2021, 13:17
Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Ne Kadar Maaş Aldığını Açıkladı

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, 180 bin lira maaş aldığı iddialarının doğruyu yansıtmadığını belirterek, huzur haklarıyla birlikte 62 bin 500 lira maaş aldığını söyledi.

Türkiyede artan gıda fiyatları gündeme otururken, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, zincir marketlerin piyasadaki etkisini kırmak için Tarım Kredi marketleri sayısının artırılması talimatını vermişti.

Tüketiciye uygun fiyatlı ürünler sunan Tarım Kredi marketlerinin sayılarının artması için çalışma başlatılırken, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyrazın maaşıyla ilgili bazı medya organlarında iddialar ortaya atıldı. Poyraz ise 180 bin lira maaş aldığı söylemlerine yanıt verdi.

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğurun konuştuğu Poyraz, görev yaptığı şirketleri ve nereden huzur hakkı aldığını gösteren tabloyu paylaştı. Fahrettin Poyraz, kanunlar uyarınca yönetim kurulu başkanı olduğu şirketlerin yalnızca birinden Gübretaştan 12 bin lira aldığını, ayrıca Tarım Kredi Kooperatifleri ve Birlikleri Personeli Sosyal yardım Vakfından da 5 bin 750 lira huzur hakkı aldığını açıkladı.

180 bin lira maaş iddialarını yalanlayan Poyraz bu rakamın 4te biri kadar maaş aldığını söyledi. Fuat Uğur, bu açıklamalarda sonra Poyrazın huzur haklarıyla birlikte yaklaşık 62.500 TL maaş aldığını yazdı.

Yorumlar (1)
Ahmet 2 hafta önce
62 buçuk bin TL , Sanki çok azmış gibi, birde et balık kurumundaki 50 TL lik sucuk, sizde niye 65 TL, yada A101 deki 40 TL Lik, kaşar niye sizde 60 TL, ??????
Günün Anketi Tümü
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 23 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı