Temel atma töreninde Erdoğan müteahhite kızdı: Değiştirelim bunu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutköy Yassıören'de Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Temel Atma Töreni'nde konuştu. Açıklamalarının ardından sahneye projenin firma yetkilisini çağıran Erdoğan, projenin tamamlanma süresinin 36 ay olduğunu duyunca 'Ne diyor bu ya? Sen nasıl Fatih torunusun? Hamza Bey değiştirelim bunu.' dedi.

Gündem 20.05.2022, 19:35
Temel atma töreninde Erdoğan müteahhite kızdı: Değiştirelim bunu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutköy Yassıörende Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri temel atma törenine katıldı. Törende bir açıklama yapan Erdoğan, muhalefete de sık sık yüklendi.

SÜREYİ UZUN BULUNCA TEPKİ GÖSTERDİ

Erdoğanın konuşmasının ardından sahneye projeyi yapan firmanın yetkilisi çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Burayı ne zaman bitireceksiniz?" diye sordu. "36 ay efendim" cevabını duyan Erdoğan "Ne diyor bu ya? Sen nasıl Fatih torunusun?" ifadelerini kullandı. Firma müdürünün süreyi 30 aya düşürmesine de sıcak bakmayan Cumhurbaşkanı, "Ne yapıyorsun sen? Hamza Bey 36dan başlayıp 30a indi. Ne diyor bu? Bu müteahhiti değiştirelim biz. 24 ay yaparım diyor bak. Olmaz olmaz. Sen Kanuni Sultan Süleymanı duydun mu? Süleymaniyeyi ne kadar zamanda bitirdi? 1 yılın altına düşürdü mü? 24 saat çalışacaksınız, önümüzdeki yıl bugünlerde burayı bitirmeniz lazım." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğanın açıklamalarından satır başları:

"Darülaceze değerli mensupları sevgi değer misafirler sizleri selamlıyorum. Darülacezeye emeği geçen herkesi şükranla anıyorum. Tüm düşkünleri kucaklayan bu müessese medeniyetimizin insana bakışını gösteren en önemli kurumlardandır.

İBB BAŞKANI İMAMOĞLUNA TEPKİ

Burada bir duruma dokunmadan geçmeyeceğim. Bu işler bizim işimiz, belediye başkanlığımda Kayışdağında bir darülacezenin temelini atmıştık. Hala süreci devam ettiriyoruz. Tabii bir şeyi sormam lazım, İstanbulun şuanda Belediye Başkanlığını üstlenmiş kişinin acaba bu alanlarda attığı bir adım var mı? Suyu akmayan musluğu açmakla hizmet ettik diyemezsiniz. Yahu bir şey yap, milleti aldatmayın. Gelin bu tür eserleri yapın, bu ülkenin darda kalmışına el uzatın. Siz bunları yapın biz de sizi alkışlayalım ama yok. Bine yakın insanımıza hizmet verecek yapımızda ibadethanelerine kadar tarihine yakışır bir eser olacak.

"GELECEĞİ KURTARMAYA YETMEZ"

Sosyal hizmet şehrimizin inşasında da devletimizin yanında bağışçılarımızdan da destek bekliyoruz. Değerli dostlar milletimizin asırlardır yaşadığı nice saldırıları metanetle göğüsleme başarının gerisinde sahip olduğu birlik ve beraberlik vardır. Ailenin merkezinde olduğu güçlü bir sosyal yapı olmadan geleceği kurtarmaya yetmez. Bizim önceliğimiz dezavantajlı grupları sosyal yapımız içerisinde yaşatmaktır. Buna rağmen kimsesiz kalan vatandaşlarımızı da kurduğumuz müesseseler ve oluşturduğumuz mekanizmalar sayesinde istedikleri hayatlara kavuşturmaktayız. Şu dünyayı tanımışsan ülkemiz gibi bir örnek daha yok.

Öte yandan büyük ailelerin giderek dağılması da üzüntü vericidir. Aile yapısındaki dağılma ve aşınma nesillerimizin geleceğinde bir belirsizliğe yol açmıştır. Eğitim ise önce ailede başlar. Daha ileri gidiyorum. Ana karnında başlar. Okul tek başına yapamaz.

FETİH ŞENLİKLERİMİZİ ATATÜRK HAVALİMANINDA HEP BİRLİKTE YAPACAĞIZ

İstanbula yaraşır şekilde bu sene Fetih şenliklerimizi Atatürk Havalimanında hep birlikte yapacağız. Darülaceze Sosyal Hizmet Şehrinin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. İnsanlara hayrı dokunan kişinin büyüklüğünü ortaya koyacağız. İnşallah bu örnek projenin açılışını da birlikte yapacağız."

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 26 Haziran 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı