THY, uçuş iptalinde Avrupa'da ikinci

Türk Hava Yolları Avrupa’da en çok uçuş iptali yapan ikinci havayolu oldu. THY ayrıca uçuş sayısı oranında ise en fazla iptal yaşayan havayolu oldu

Gündem 08.07.2022, 09:00
THY, uçuş iptalinde Avrupa'da ikinci

Yaz sezonunun başlamasının ardından yolcu sayılarının artması uçuşlarda gecikme ve iptallere sebep oluyor. Seyahat bilgi platformu Mabrian, Avrupada en fazla uçuş iptali gerçekleştiren 10 hava yolunu açıkladı. THY uçuş sayısı açısından listede ikinci sırada yer alırken, uçuş sayısı oranında ise en fazla iptal yaşayan havayolu oldu. 14 Haziran-28 Haziran arasında planlanan Temmuzun 1i ile 15 arasında uçulması planlanan ancak iptal olan sefer sayılarını paylaştı. Buna göre en fazla sefer iptali yaşayan havayolu 1394 uçuşla easyJet, ikinci 399 seferle Türk Hava Yolları (THY), üçüncü 145 sefer ile Scandinavian Airlines oldu. Uçuş sayısına oranla en fazla uçuş iptal eden havayolu ise yüzde 6,66 oranla THY oldu. easyJet, 5,46 oranla ikinci, 3,41 oranla Wizz ise üçüncü oldu.

THY, Ukrayna seferlerinin iptal süresini uzattı

Türk Hava Yolları (THY) Rusyanın saldırısı sonrası hava sahalarının sivil uçuşlara kapatılması nedeniyle 24 Şubattan itibaren iptal ettiği Ukrayna seferleri ile Rusyada Soçi, Rostov, Yakaterinburg şehirleri ve Belarusun başkenti Minsk seferlerinin iptal sürelerini uzattı. THYnin resmi internet sitesinden yapılan bilgilendirmede Ukrayna çıkışlı-varışlı uçuşlar ile Rusyada Soçi, Rostov, Yakaterinburg şehirleri ve Belarusun başkenti Minsk seferlerinin 31 Ağustosa kadar iptal edildiği belirtilerek, yolcuların değişiklik ve iade işlemlerini acentelerinden, THYnin resmi internet sitesi ve 0850 333 0 849 numaralı çağrı merkezimizden tamamlayabilecekleri belirtildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 15 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı