Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?

Mağdur olan kitleler, Çalışma Bakanlığındaki görev değişiminin ardından yeni Bakan Vedat Bilgin'den beklentileri karşılamasını istiyor.

Gündem 23.04.2021, 16:15 23.04.2021, 16:42
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazetede yayımlanan atama kararıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevine getirilen Vedat Bilgin bakan selçuktan görevi törenle devraldı.

Göreve başlayan çiçeği burnunda Bakan Bilginin koltuğa oturmasıyla birlikte mağdur olan kitlelerde heyecan oluştu.

Özellikle, 40 bin ek atama bekleyen öğretmenler, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ve kamuda kadro dışında kalan taşeron işçiler henüz Bakan Bilginin ilk gününde twitterda adeta gündemi bomba gibi salladılar. 

MEBde 20 bin atamaya karşılık, 40 bin ek atama bekleyen öğretmenler mi? Yoksa emeklilikte yaşa takılanlar mı? Yoksa kamuda kadro kapsamı dışında bırakılan taşeronlar mı? Daha mağdur bunu biz belirlemiyoruz. Siz belirliyorsunuz. Ajans Kamu olarak bize sorduğunuzda hepsi de birbirinden mağdur ama bu konuda asıl değerlendirme okuyucularımızın takdirindedir. 

Bu nedenle Ajans Kamu olarak düzenlediğimiz ankete katılarak oy kullanmanızı ve haberin altına yorumlarınızı yazarak gündeme katkı sunmanızı diliyoruz.

ANKETE KATILMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (0)
23°
açık
Günün Anketi Tümü
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Namaz Vakti 15 Mayıs 2021
İmsak 03:53
Güneş 05:39
Öğle 13:05
İkindi 17:01
Akşam 20:22
Yatsı 22:00