Yılbaşında Hava Nasıl Olacak?

1 Ocak 2021 Hava Durumu Tahminleri Yılbaşında Hava Nasıl Olacak? (İstanbul-Ankara-İzmir-Antalya)

Gündem 30.12.2020, 20:36
Yılbaşında Hava Nasıl Olacak?

2020 Mart Ayından bu yana etkisini artırarak devam ettiren Koronavirüse rağmen yılbaşı planları yapılmaya başlandı. Söz konusu tatil olunca zira akan sular durabilir. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınacak verilere göre 1 Ocak 2021 hava durumu belli oldu.

2020 yılını uğurlamaya az bir zaman kala yeni yılın ilk gün hava durumu merak ediliyor. Yeni yılı evinde karşılayacak için önemli olmasa da yeni yıla dışarıda merhaba diyecek kişiler için gün hava durumu çok önem arz etmektedir. Ayrıca yılbaşı tatilinde kayak tesislerinde yeni yılı karşılayacak vatandaşlar da kar yağışını ve kayak merkezlerindeki kar kalınlığını merak etmektedirler. 1 Ocak 2021 tarihleri için hava durumu araştırması sonucunu sizlerle paylaşacağız.

1 günlük resmi tatilinin hafta sonu tatili ile birlikte 3 güne çıkmasından istifade Koronavirüsün gölgesinde de olsa tatil planları şimdiden yapılmaya başlandı. Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma yasağı gibi bir durum söz konusu olmazsa tatil planları suya düşmeyecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğünün aylık tahminlerine baktığımızda 3 hafta sonraki tahminde hava sıcaklığının yurt genelinde mevsim normallerinin 1 ila 3 derece üzerinde seyredeceği beklenmektedir. Yağışın yurt genelinde mevsim normalleri civarında gerçekleşeceği öngörülmektedir. 4 hafta sonraki tahminde hava sıcaklığının, Marmaranın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolunun kuzey ve doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolunun batısı ile Güneydoğu Anadolu Bölgesinde mevsim normallerinin 1 ila 3 derece üzerinde, diğer yerlerde ise mevsim normalleri civarında seyredeceği beklenmektedir.

Yorumlar (0)
-2°
açık
Günün Anketi Tümü
WhatsApp yerine hangi uygulamayı kullanmayı düşünüyorsunuz?
WhatsApp yerine hangi uygulamayı kullanmayı düşünüyorsunuz?
Namaz Vakti 20 Ocak 2021
İmsak 06:48
Güneş 08:17
Öğle 13:20
İkindi 15:50
Akşam 18:13
Yatsı 19:37