Zülfü Livaneli: Kimse bana 'FETÖ' dedirtemez

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'la ilgili sözleriyle gündeme gelen, bir dönem CHP'de siyaset yapan sanatçı Zülfü Livaneli, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) için "Gülen hareketi" dedi. Livaneli, FETÖ'den bahsederken "Bu Fetullah meselesinde benim ağzıma kimse FETÖ falan gibi o tabirleri takamaz. Bu Gülen hareketinin kiminle ilişkili olduğunu kimin kime şefaat ettiğini gazeteciler lütfen araştırın. Ön yargıyla hareket etmesin kimse" ifadelerini kullandı.

Gündem 11.07.2021, 18:55
Zülfü Livaneli: Kimse bana 'FETÖ' dedirtemez

Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykalla ilgili "Tipik bir Sünni, sağcı, Ankara politikacısıdır. Kürtleri, Alevileri, ezilenleri sevmez. Bunu çok sefer kendisi de söyledi, basında çıktı" sözleriyle gündeme gelen eski CHP vekili sanatçı Zülfü Livaneli, FETÖ için "Gülen hareketi" dedi.

"FETÖ" DİYEMEDİ

Halk TVde bir programda konuşan Livaneli, FETÖden bahsederken "Bu Fetullah meselesinde benim ağzıma kimse FETÖ falan gibi o tabirleri takamaz. Bu Gülen hareketinin kiminle ilişkili olduğunu kimin kime şefaat ettiğini gazeteciler lütfen araştırın. Ön yargıyla hareket etmesin kimse" ifadelerini kullandı.

Livanelinin eski Başbakan Bülent Eceviti ima ederek söylediği sözleri sırasında sunucu Şirin Payzının apar topar araya girerek konuyu değiştirmesi de dikkatlerden kaçmadı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Ekim 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı