Milli Eğitim tarafından alınan karar ile sürgün edilen 11'i Eğitim Sen, 4'ü Eğitim İş, biri de Türk Eğitim Sen üyesi olmak üzere 16 öğretmen yapılan başvuru ve doktor raporu sonucunda başka ile gitmelerini durdurdu.

16 öğretmenin sürgün kararnameleri iptal edilirken, bir hafta içinde eski görevlerine dönecekleri öğrenildi. Türkiye genelinde 1100, Gaziantep'te ise 7'si bekar, 52'si evli olmak üzere 59 öğretmen sürgün edilmişti.

10 Ekim 2015 Ankara katliamını protesto eden öğretmenlerin eşleri biri bir ile, diğeri başka bir ile gönderilmişti.

16 öğretmen için iyi haber 1'DEN DEVAM 16 öğretmenin sürgün kararnameleri iptal edilirken, bir hafta içinde eski görevlerine dönecekleri öğrenildi. Türkiye genelinde 1100, Gaziantep'te ise 7'si bekar, 52'si evli olmak üzere 59 öğretmen sürgün edilmişti. 10 Ekim 2015 Ankara katliamını protesto eden öğretmenlerin eşleri biri bir ile, diğeri başka bir ile gönderilmişti. Yasal teminatlara rağmen aile bütünlüğü ve birliğinin sürgünle parçalanmış durumda olduğunu belirten sendikalar duruma tepki göstermişti. Öte yandan Türk eğitim sen üyesinin yanlışlıkla sürgün edildiği bildirildi.

Meral KİNACİLAR/Haber27