2010 KPSS Mağduru bir takipçimizin attığı maili yorumsız yayınlıyoruz

“KPSS 2010 HIRSIZLIGI!!

Uzun süredir bu kavramı sürekli görüyoruz duyuyoruz peki gerçekten de bu bir hırsızlık mi sizce ben buna katılmıyorum. Hirsizlik bir kişinin maddi varlığının sahibinden habersiz alınmasıdır ve telafisi de alinan malin iadesi ya da değerine uygun meblağnin ödenmesi ile olabilir cezası ise o hukukçuların işidir. Bizden calinanlara gelecek olursak en basiti yillarimizi çaldılar.

Emegimizi,alinterimizi, umutlarimizi, hayallerimizi, gelecegimizi, tüyü bitmemiş cocuklarimizin rizkini, sağlığımızı cocuklarimizin sağlığını…

Nasıl mi kimimiz sinav sonrasi(yaptigimiz netlere göre kesin atanacaktik ya) evlenecekti işsiz olduğu için kiz vermediler.

Kimimiz polis olup vatani koruyacakti ama baraji bile geçemedi. Kimimiz iki canli olarak girdiği sınavda sonuçların aciklanmasiyla sadece sinavı değil diğer canini da kaybetti bir digerimiz stresten “erken doğum” yapıp özel bir bebeğe sahip oldu. Kimimiz ise bu strese dayanamayip kanser oldu.

Hele bazıları varki onlar fani dünyadaki sinava tekrar girip kaybetmektense intihar edip öbür dünyadaki sinavi da kaybetmeyi seçti. Şimdi soruyorum sizlere sizce bu basit bir hirsizlik mi? Sizce telafisi cezasi bu kadar basit mi? Hiç bir şartta çektiklerimizin telafisi mümkün değil cezasi da yeterli değil ama biz yine de diyoruz ki yaşayanların bir nebze gönlünün alinmasi adina hırsızların puanlari sistemden çıkarılıp 2010’nun şartlarına göre alim yapilmasini sağlayan bir KHK cikarilsin. Ama bize söylenen sabredin peki nereye kadar?

Tam 7 yil oluyor dayanacak gücünüz var mı diye soran yok bekleyin ama neyi bekleyelim somut hiçbir şey yok. Hakkiyla atananlara merhamet eden devletimiz bize neden merhameti çok görüyor?

Devletimiz dese ki puanlari tekrar hesaplayip atanacak olanlari belirleyecez ve yayinlayacaz ama alim için 3-5ay daha bekleyeceksiniz ona da tamam ama yetkili hiç bir ağız net bir bilgi vermiyor. Aylardır bimere,cimere valilik kriz masalarina dilekceler verdik, mahkemeye mudahil olduk milletvekillerimize ulasip dosyalar verdik. Birçoğumuz sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanımiza, Başbakanimiza , hükümetimize ulasicaz diye uğraşıyoruz.

Bu belirsizlik bizi yaşayan ölülere çevirdi hayattan kopuk,aileden kopuk sosyal medyayla yatip kalkar olduk. Biz mi dedik gelin sorulari calip hayatimizi karartin bizi perişan edin. Yoksa altin bir tepside mi sunduk sorulari? Biz bu yaşanılanlarin hiçbirini haketmedik tek sucumuz gece gündüz demeden ders çalışmakti.

Sevgili devlet büyüklerimiz sizce de yeterince beklemedik mi? Tutun artık elimizden ki hayatımıza devam edelim. Tek isteğimiz adaletin geç de olsa bizim için de işlemesidir.”

Sinem Türk 2010 kpps mağduru"