Ajanskamu.Net-Başbakan Erdoğan'a 17 -25 Aralık sürecinde Hırsız diyen kişilerden birini Belediye Başkan Adayı yaptırdığı, karısını da önce İlçe Milli Eğitim Müdürü olmasını sağlayıp sonra Milletvekili adayı yaptırdığı iddia edilen  Ak Parti'nin AKP'li Babaeski İlçe Başkanı, istifasına Kur'an'ı da alet ederek timsah gözyaşlarıyla istifa etti.

Mynet.com internet sitesinde yer alan habere göre Kırklareli Babaeski'de, AK Parti İlçe Başkanı Ali Gencal, İlçe Kadın Kolları Başkanı Melis Sezer ve İlçe Gençlik Kolları Başkanı Efe Göksel, görevlerinden istifa etti. Gencal, ilçe başkanlığından istifasını açıklarken, gözyaşı döktü.

Ali Gencal, şunları söyledi:

"Sayın Recep Tayyip Erdoğan sevgisi ile vatan sevgisi ile Kur'an sevgisi ile arkadaşlarımızın sevgisi ile bayanlarımızın, Kadın Kolları'mızın, Gençlik Kolları'mızın sevgisi ile hep mücadele ettim. Neden? Çünkü burayı iyi bir ellere teslim edelim, diye baktım. Ben AK Parti'nin bir neferiyim. Sayın Recep Tayyip Erdoğan durduğu kadar kanımın son damlasını da vermeye hazırım. Başka da tanımıyorum ben kimseyi, tanımak da istemiyorum. Hiçbir zaman da ben bu partide hiç kimse ile oynamadım; suratına başka, arkasından başka konuşmadım. Arkadaşlarımız çok iyi bilir, hiç kimsenin yüzüne başka söyleyip de arkasından 'Sen benim canımsın' falan diye başka filmler çevirmedim, çevirmem de. Partimin askeriyim, her zaman da AK Parti'liyim. Bu dakika itibarıyla istifa ediyorum ilçe başkanlığından. Hakkınızı helal edin, değerli arkadaşlar."

AK Partinin AKP 'li ilçe başkanının istifasının yer aldığı haberin altında yapılan yorumlar ise AKP li başkanın niçin istifa ettrildiğini de adeta gözler önüne serdi. 

MYNET