Mmeur Sen genel Başkanı Ali YALÇIN Müfredat raporlarıyla ilgili basında çıkan maksatlı haberler ve iddilarla ilgili çok sert açıklamalarda bulundu. Sosyla medya hesabından yaptığı açıklamada Ali YALÇIN: " Şahısımızla ilgili çarpıtma habere yeltenenler,yıpratmaya kalkanlar,ellerindeki çamurlarla ellerini ovuşturup FETÖ kadar alçalanlar var." diyerek tepki gösterdi .

Ali YALÇIN attığı twetlerdeki paylaştığı resimlerle de, bu haberleri servis edenlere mesaj verdi. 

İşte Ali YALÇIN'ın o açıklamaları:

Sendikamız söz konusu "şahsi paylaşımla" ilgili kurumsal bir görüş belirtip,açıklama yetkisi vermiş değildir.

Sendikamız hedef alınmamalı. Sendikamız milletimizin birlik beraberliğinin,toplumsal huzurunun ve kardeşliğinin teminatıdır.

Sendikamız duruşu da görüşü de bellidir. Müfredat Raporumuz hakkında da çarpıtma haber ve açıklamaları izliyor,ibretlik tavırları,yalan üzerine bina edilen açıklamaları görüyoruz.

İnkılap Tarihi Dersi konularının tarih dersi içerisinde verilmesi,tarihin bir bütün olarak ele alınması teklifimiz; nasıl da çarpıtılıyor. Raporu okumak yerine,çarpıtılmış haberi okuyup açıklama yapan ve komik duruma düşenler var.Bu tutumlar sendikal rekabet değil,hamaset. Raporumuza katılmayan ve farklı düşünen olabilir.

Bu anlayışla karşılanacak bir durumdur.Fakat görüş belirtmek yerine slogan atanlar var.

Raporumuzdan hareketle yapılan haberlerin raporla da ilgisi olsa keşke.

Rapor ve raporla ilgili çarpıtma haberleri okuyanlar anlayacaklar.

Şahısımızla ilgili çarpıtma habere yeltenenler,yıpratmaya kalkanlar,ellerindeki çamurlarla ellerini ovuşturup FETÖ kadar alçalanlar var.

Kime karşı yapıyorlar bu çirkeflikleri.15 Temmuz akşamı STK olarak ilk tepkiyi verenlere.

Ne günlere kaldık.

Allah'ım aklımıza mukayyet ol. Kim yapıyor peki? 15 Temmuz akşamı kılını kıpırdatmayıp,sabah hasar tespitine dışarı çıkıp,iki slogan atıp kalabalığa karışanlar.

La havle. "Halkı sokağa davet edenler,tehlikeye atanlar sorumsuzluk içindeler" türü paylaşımlarda bulunup,milletin direncini kıranlar.

Tövbe tövbe.

Kamudan haberleri ve gelişmeleri  Ajanskamu farkıyla aktarmaya devam edeceğiz.

Ajanskamu / www.ajaskamu.net