Milli Eğitim Müdürünün amacını ve maksadını bilmiyoruz fakat müdür yardımcısı ataması yatığı Haymana öğretmen evi hayır kampanyanın merkezi gibi çalıştığını , Haymanalı eğitimciler bizzat ifade ediyor.


Haymana Eğitim Sen temsilcisi; Soner Çeki Haymana öğretmen evi müdür yardumcısı olarak atandı.

Ankara Milli Eğitim müdürlüğünce ataması yapılan S. Ç. daha önce okul müdürü iken başarısız olması nedeniyle okul müdürlüğü görevinden elenmiş,Mahkeme kararları gereği tekrar tekrar farklı şube müdürlerince değerlendirilmiş yinede başarısız bulunmuş olmasına rağmen Öğretmen evine Müdür yardımcısı olarak atanmasına Haymana eğitimcileri tepki gösterdi.

 İşin en manidar yani öğretmen evinin müdürünün de Eğitim Senli olması ve Hayır için Öğretmenevinde yoğun çalışma yürttüğü iddiaları.

Elbette Eğitim Sen ve diğer sendikalardan da atama yapılmasında bir sakınca yoktur. Ancak Hayır Merkezi gibi çalışan Öğretmenevine yapılan bu atamalar akla "bu ne iştir?" sorusunu  getiriyor.

Öğretmen evi Eğitim Sen kalesi haline gelmiş durumda iken Ak partinin iktidarında Ankara İl Milli Eğitim müdürünün Eğitim Sen sevdası nerden geliyor? sorusunu akla getiriryor.

Haymana Eğitim çalışanları biz bu işe bir anlam veremedik diyorlar.

Her okula bir şube müdürü ataması var
Haymana ilçesinde 4 lise var. 2 kadrolu 2 görevlendirme şube müdürü var 4 şube müdürü ne iş yapıyor. MEB insankaynakları genel müdürlüğünün yazısına göre boş olmayan şube müdürleri kadrosuna valilik görevlendirmesi yapılmasın denilmesine rağmen bir değil 2 şube müdürü görevlendirilmesi yapılması manidar olarak düşünülmektedir


Her liseye bir şube müdürü, okul müdürü bulamadık şube müdürü atıyoruz


Bize gelen ihbar maili hakkında yaptığımız araştırmalarda Ankara Milli Eğitim müdürü Haymana ilçe milli eğitim müdürlüğüne valilik oluru ile 2 şube müdürü görevlendirmesi yapması akla farklı soruları getiriyor. Haymana ilçesinde okul müdürü idarecileri ataması yapamayan İl Milli Eğitim ne hikmetse var olan ve iki yeni atanmış okul müdürünüde şube müdürü görevlendirmesi yapması bu ne perhiz bu ne turşu atasözümüzü akla getiriyor.

İlçe milli eğitim eğitimcileri şube müdürlerinin sayısını bilmiyoruz fakat hergün okula bir yeni şube müdürü geliyor. Kim şube müdürü kim şube müdürü değil hızına ve sayısına yetişemiyoruz. Gerçektende toplam 8 okulun bulunduğu ilçede 4 ilçe şube müdürü bir ilçe müdürü ne iş yapıyor, bizim aklımıza gelen ilçe kaymakamında aklına geliyordur inşaallah" açıklamasından bulundular. 

Kamu ajans, Kamudan haberleri ve gelişmeleri  Ajanskamu farkıyla aktarmaya devam edeceğiz.

Ajans kamu Haber/ www.ajaskamu.net