Son Dakika: Güvenlik Görevlisi İlk Önce Okul Müdürünü Vurdu, Sonrasında İse Teslim Olmamak Adına Kendini Vurdu.

Başkent Ankara'da güvenlik görevlisi okulda öğrencilerin gözü önünde dehşeti yaşattı. Aralarında tartışma çıkan okul müdürünü dışarıdan getirdiği tabancayla vurarak ağır yaralayan güvenlik görevli, teslim olmamak için kendini vurup ağır yaralandı

Ankara’nın Etimesgut ilçesinde bulunan Şehit Velit Bektaş Anadolu Lisesinde okul müdürü ve güvenlik görevlisi arasında belirlenemeyen bir nedenle tartışma çıktı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine dışarıdan getirdiği silahla müdür odasına giden güvenlik görevlisi M.E, okul müdürü Ş.A.G’yi tabancayla vurarak yaraladı.

Daha sonra polise teslim olmamak için kendini vuran Ekinci, ağır yaralandı. Olayın olduğu sırada okulda bulunan öğrenciler tahliye edilerek okul tatil edildi.

İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, ilk müdahalenin ardından yaralıları hastaneye kaldırdı. Olay yerine gelen polis ekiplerinin çalışmaları sürüyor. 

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI
Ankara Valiliği olayla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

17.02.2020 günü saat 08.50 sularında ilimiz  Etimesgut ilçesi Şehit Velit Bekdaş Anadolu Lisesinde  okulda hizmetli olarak görev yapan Murat Ekinci, henüz bilinmeyen bir sebeple Okul müdürü Şerafettin Ali Gürüler’i makam odasında ateşli silahla vurarak yaralamış, akabinde aynı silahla intihara teşebbüs etmiştir

Olay yerine intikal eden görevlilerimizce yaralı şahıslar ivedilikle bölge hastanelerine sevk edilmiş, öğrencilerin okuldan güvenli bir şekilde tahliyesi sağlanmıştır. 

Konuyla ilgili adli ve idari tahkikat çok yönlü olarak yürütülmektedir.

Ankara Etimesgut'da Velit Bekdaş Anadolu Lisesi'nde görev yapan okul güvenlikçisi okul müdürünün odasını basıp silahla yaralamıştı. Yakalanacağını anlayan güvenlikçi bu kezde kendini vurup intihar etmeye kalkışmış ama ağır yaralanmıştı. Olayın ardın yapılan tüm müdahalelere rağmen o güvenlik görevlisi hayatını kaybetti.