Eğitim-Bir-Sen Balıkesir 1 No’lu Şube tarafından düzenlenen Teşkilat Buluşması’nda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Dün tartıştığımız bir çok sorunu örgütlü gücümüzle çözdük ve kazanım hanemize yazdık. Stres konusu olan konular gayretlerimizle bitti. Örgütlü gücümüzü büyütmeye devam etmeliyiz.” dedi.

 

18 Mart Çanakkale Zaferi denilince adı geçen bir kaç liseden biri olan Balıkesir Lisesi Salonunda düzenlenen programa Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu, Şube Başkanı Mehmet Çabuk, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adanı Yücel Yılmaz, iş yeri temsilcileri ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı. 

Eğitim gündemi ve çalışma hayatına ilişkin önemli başlıklara değinen Yalçın, yetkide istikrar vurgusu yaptı, üye çalışmalarında hassasiyet beklediğini ifade etti. Ağustos ayında yapılacak olan 5. Dönem Toplu Sözleşme’ye değinen Yalçın, toplu sözleşme masasında daha güçlü bir Memur-Sen için yetkinin sağlamlaştırılması, üye sayısının arttırılması gerektiğini söyledi.
Ek gösterge, sözleşmeli istihdamın yarattığı sorunların çözülmesinin gerektiğini ifade eden Yalçın, “gelir vergisi ve vergi matrahının yeniden düzenlenmesi, yardımcı hizmetler kadrosunun GİH’e aktarılması gibi önümüzde çözülmesi gereken sorunlarımız var. Ancak hiç ümitsiz olmayın. Dün tartıştığımız birçok sorunu örgütlü gücümüzle çözdük ve kazanım hanemize yazdık. Stres konusu olan konular gayretlerimizle bitti. Örgütlü gücümüzü büyütmeye devam etmeliyiz. Örgütlülüğümüzü büyütür, üye sayımızı arttırırsak toplu sözleşme masasında o kadar güçlü oluruz. Yan yana durursak çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yok.” şeklinde konuştu. Hiç bir sorun kalıcı olmadığını belirten Yalçın, “Her sorunun çözülme süresi farklılık gösterir sadece. 260 kazanımın altına imza atmış bir teşkilat olarak istiyoruz ki yaşanmış, test edilmiş ve sorun olduğu konusunda tarihe kayıt düşülmüş konuları tekrar yaşamayalım. Yeni sorun alanları oluşmasın.” ifadelerini kullandı.

Uslu: Memur-Sen Kararlı ve Mücadeleci Bir Emek Örgütüdür

Programda konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu da 1 Milyonu geçen Memur-Sen’in artık çok daha güçlü ve kararlı olduğunu dile getirdi. “Bize sadece memurların değil, yok edilmeye çalışılan Anadolu insanımızın, masumların ihtiyacı var” diyen Uslu "Yeniden Büyük Türkiye ve Adil Bir Dünya hedefi olan Büyük Memur-Sen ailesi olarak sorumluluk alıyor, kazanımlarımızı çalmaya yeltenen irade hırsızlarına karşı alanlarda mücadele veriyoruz. Alanlarda hem emeğimizi savunuyor, hem haklarımızı haykırıyor, hem de değerlerimizi hedef alan yapılara karşı dim dik duruşumuzu gösteriyoruz" şeklinde konuştu.

Çabuk: Memur-Sen’in Gücüne Katkı Sunacağız
Programın açış konuşmasını yapan Şube Başkanı Mehmet Çabuk ise Memur-Sen’in yetki gücüne şube olarak katkıda bulunmaya devam edeceklerini belirterek yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Çabuk “Kamu görevlilerinin örgütlülüğü kamu görevlilerinin elini güçlendiriyor. Biz de bu konuda örgütlü güce destek olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yalçın daha sonra Cumhur İttifakı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz ile sendika temsilciliğinde bir araya geldi. Burada bir süre sohbet eden ikili çeşitli konularda fikir alışverişinde bulundu.