Kamuoyunun gündemine “asansör” ve “yorgan” fetvalarıyla gelen Nurettin Yıldız’a tepkiler dinmiyor.  

Toplumun hemen her kesiminden tepkiler yükselirken Yıldız’a destek Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz’dan gelmişti. Yılmaz, Twitter hesabından "Şeytan bu kez profosörlerini devreye soktu. Ömrünü islama hizmete adamış Nurettin Yıldız Hocamızı itibarsızlaştırmak için çırpınıp durmaktalar. Altın paslanmaz. Altına çamur atmakla kıymeti düşmez. Hak gelecek ve batıl yok olacak. Bize düşen Allah için çok ama çok çalışmaktır" ifadelerini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise, yaptığı konuşmalarda Yıldız’a tepki gösterdi ve Diyanet’ten sorumlu Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a, kendisine ilahiyatçı diyenlerin yayınladıkları fetvalar hakkında çalışma yapması talimatını verdi.

Erdoğan’ın konuşmalarının ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Nurettin Yıldız hakkında soruşturma başlattığını açıkladı.

DESTEK BURAYA KADARMIŞ

Bu gelişmelerin ardından Nurettin Yıldız’a destek veren Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Nurettin Yıldız'a destek verdiği mesajlarını sildi ve sosyal medya hesabını kapattı.

Kamudanhaber