Diyanet Karşıtı KESK'in Diyanetteki Sendikasından Rekor İhraç!

Her Defasında Din Derslerine, İmam Hatiplere ve Dine ve Diyanet İşleri Başkanlığına olan karşılıklarını yaptıkları eylemlerle ortaya Koyan KESK ( Kamu Emekçileri Konfederasyonunun) Diyanet ve Vakıf Emekçileri Sendikası (DİVES) adındaki sendikasında, son ihraçlarla neredeyse üyesi kalmadı.
Bu haber 6244 kere okunmuş.

Her Defasında Din Derslerine, İmam Hatiplere ve Dine ve Diyanet İşleri Başkanlığına olan karşılıklarını yaptıkları eylemlerle ortaya Koyan KESK ( Kamu Emekçileri Konfederasyonunun) Diyanet ve Vakıf Emekçileri Sendikası (DİVES) adında Diyanette sendikası olduğunu ve KESK'in bu sendikasına üye Diyanet çalışanları, İmam ve Müezzinlerin olduğunu ve Bunların çoğunun son çıkarılan 29 Ekim Tarihli 675 sayılı KHK ile Meslekten İhraç Edildiğini biliyor muydunuz?

675 sayılı KHK ile Dığu ve güneydoğuda görev yapan ve çoğunluğu Paralel örgüt ile Kesk'e bağlı DİVES ( Diyanet ve Vakıf Çalışanları Snedikası ) mensubu olan imama ve din görevlileri meslekten ihraç edildi. 

Son ihraçlarla neredeyse üyesi kalmayan sendikada yaprak dökümü yaşandı.

Birçok kişinin bile varlığına şaşırıp kaldıkları sendikanın Diyanet gibi bir kurumda yapılanması ve üye bulması ise kamuoyunda büyük şaşkınlık yarattı. 

Diyanet ve Vakıf Emekçileri Sendikası (DİVES) ile ilgili görsel sonucu

Ajanskamu/www.ajanskamu.net

Etiketler: dives   kesk dives   dives ihraçlar  

Yorumlar0

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 8 = ?

Facebook Yorumları

yazılım: habersistemim