Türkiye genelinde 70'den fazla ilde birden çok adayla seçimlere giden Eğitim Bir Sen'de, Genel Başkan Ali YALÇIN'ın da şubesi olan İstanbul 4 Nolu şubede çift adaylı seçim yaşanacak. 

Şube alanında 58 delegeye sahip olarak Şubenini 8 bin üyrsinin neredeyse yarısına saigp olan Pendik ilçesindne Talat YAVUZ'a rakip çıkmıştı. Pendik MEM şube müdürü olan Salih AÇIKEL Talat YAVUZ'la yarışacak. 

Eğitim Bir Sen İstanbul 4 Nolu Şubede Çift adaylı seçim sürecinde mevcut şube başkanı Talat YAVUZ'dan adaylık açıklaması geldi.

Mevcut başkan Talat YAVUZ ise bugün yaptığı açıklamayla Başlıyoruz dedi.

İşte YAVUZ'un  o açıklaması;

BAŞLIYORUZ

Değerli Üyelerimiz;

Şubemizin 6.Olağan Genel Kurul süreci, yarın Adalar ve Maltepe İlçelerimizdeki temsilcilik ve delege seçimleriyle başlıyor.

Aylar süren istişareler sonucunda, şubemizi önümüzdeki dört yıllık dönemde yönetecek ekip; ilçe yönetimleri, şubemizin kurulları, iş yeri temsilcilerimiz, delegelerimiz ve komisyonlarımızla sizlerden yetki istiyoruz.

Geride bıraktığımız dört yılı, ülkemizi derinden etkileyen dağ gibi problemlere rağmen, başarı ve güzelliklerle, dolu dolu geçirdik. Yaptığımız etkinliklerde, bizleri yalnız bırakmadınız, salonları doldurdunuz, eylem ve protestolara koştunuz.

2014 yılında başlayan ve ülkemiz için varlık yokluk meselesi haline gelen MEB'deki değişim dönüşümü çok etkin yöneterek; iş yeri temsilcilerimiz, fedakar öğretmenlerimiz, her türlü zorluğun üstesinden gelmek için kenetlenen müdür ve müdür yardımcısı arkadaşlarımızla okullarımızı, fiziki anlamda güzelleştirdik, yeni eğitim imkanlarına kavuşturduk, mescitlerle donattık, milletimizin değerleriyle barıştırdık, buluşturduk.

Öğrencilerini sokağa davet eden idareciler yerine, vatan ve millet sevdalısı binlerce idareci yetiştirdik. Projelerle, kariyer planlarıyla ufkumuzu açtık. Eğitim yönetiminde yeni bir ekol geliştirdik, okullarımız nefes aldı.

Sadece şube alanımız da değil ülke genelinde, mücadelemize emek vermiş kim varsa, hangi görevde hangi makamda olduğuna ve hedefe koyanların kim olduğuna bakmadan, en zor zamanlarında yanında yer aldık, güç odaklarının vesayetine baş kaldırdık. Nurettin YILDIZ, İsmail ALTINKAYNAK, Cemal YILMAZ, Ramazan YILMAZ gibi değerlerimiz linç edilirken ses verdik.

Okullarımıza tahakkum etmek isteyen servis, kantin, tacir, tüccar kim varsa en ağır tepkileri verdik, tehdit edildik, şikayet edildik, yargılandık, boyun eğmedik. Sözümüzü de kalemimizi de inandığımız yolda kullanmaktan geri durmadık ve durmayacağız. Yaptığımız açıklamaları, sosyal medyadan beğenmeye ve paylaşmaya korkanlara inat bu yolda devam edeceğiz. Tek ölçümüz, kardeş kavgasına alet olmamaktır, sudan sebeplerle kendi insanımızın harcanmasına rıza göstermemektir.

Değerli Üyelerimiz;
Yaptıklarımızı daha da ileri taşımak, güzelliklere güzellik katmak ve on beş yıl olduğu gibi her zaman güler yüzümüz, tatlı dilimiz ve dostça yaklaşımımızla yanınızda olmak için büyük bir ekiple yetkinize talibiz. Desteğinizi bekliyor ve hepinize kucak dolusu selamlar gönderiyoruz.