Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, "Yurt dışında hala aktif halde bulunan FETÖ'nün, çocuklanmıza nüksetmesini önlememiz gerekiyor. Eğitimciler bunları yaparken birer Büyükelçi gibi çok hassas ve dikkatli olmalıdır" dedi.

Eğitimcilere FETÖ uyarısı Milli Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, "Yurt dışında hala aktif halde bulunan FETÖ'nün, çoculdanmıza nüksetmesini önlememiz gereldyor. Eğitimciler bunları yaparken birer Büyükelçi gibi çok hassas ve dikkatli olmalıdır." dedi.

Erdem, Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünce, yurt dışında görevlendirilecek eğitimciler için Konya'da bir otelde düzenlenen "Yurt Dışı Göreve Uyum Semineri"nde yaptığı konuşmada, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının sayısının 6 milyonu aştığını söyledi. 'Tehditler sürüyor' Ülkeye yönelik tehditlerin devam ettiğine işaret eden Erdem, "Son yaşadığımız 15 Temmuz, darbe değil bir işgal girişimidir. Gençlerimizi beğenmeyen bazı insanlar 15 Temmuzda gördüler İd o terör örgütü mensuplarına, bu ülkenin gençleri, halkı fırsat vermedi." değerlendirmesinde bulundu.

15 Temmuzda milletin verdiği üstün mücadelenin gelecek nesiller tarafından daha iyi anlaşılmasında en önemli görevin eğitimcilere düştüğüne dikkati çeken Erdem, şunlan kaydetti: "Bu hain terörist grup, eğitim yoluyla insanlara nüfuz etmiştir. Bizlere düşen en önemli görevlerden birisi de bu tür şer teröristlere, vatan hainlerine alan bırakmayacak şekilde, işimizi müı kemmel yapmakür. Öğrencileri, mize bire bir ulaşmanız, anne ve babalanyla bağ kurmanız, si| vil toplum kuruluşlan ile bu ko' nudald organizasyonların içinde ff olmanız çok önemlidir. Yurt dışında hala aktif halde bulunan FETÖ'nün, çoculdanmıza nüksetmesini önlememiz gereldyor. EğitimciL 1er çok dikkatli olmalıdır." (AA)

GazeteHarbi

kamu haber, Kamuajans, Kamudan haberleri ve gelişmeleri  Ajanskamu farkıyla aktarmaya devam edeceğiz.

Ajans kamu Haber/ www.ajaskamu.net