Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram’ın eşi Suna Bayram’a makam aracı ve şoför tahsis ettiği iddia edildi. Bayram’ın eşi Suna Bayram’ın, boş müdürlüklerden birinde görev yaptığı, Seka Bilim Merkezi’nde ise özel odası olduğu konuşuluyor .

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde Genel Sekreter olarak görev yapan eski İSU Genel Müdürü İlhan Bayram’ı kent kamuoyu düzgün bir bürokrat olarak tanıdı. Görev süresince adı hiçbir şaibeye karışmayan Bayram’ın bu referansı onu Genel Sekreterlik makamına taşıdı. Ancak gelinen süreçte İlhan Bayram herkesi şaşırtacak işler yaptı. Bayram ilk olarak kendisine Wolkswagen marka, Toureg model lüks 4X4 cip kiraladı. Fakat daha sonra yaptığı iş Bayram’ın lüks cipini dahi unutturacak cinstendi.

İddialara göre İlhan Bayram, büyükşehir belediyesinde daha evvel kütüphane sorumlusu olarak çalışan fakat sonrasında boş müdürlüklerden birinde görev verilen eşi Suna Bayram’a kendisiyle aynı özelliklere sahip Wolkswagen Passat marka siyah bir makam aracı ile bir de şoför tahsis etti. Suna Bayram’ın tam anlamıyla görev tanımlamasının ne olduğu ve belediyenin araca ne kadar kira ödediği bilinmiyor. Tüm bunların dışında Suna Bayram’ın Seka Bilim Merkezi’nde kendine ait özel bir makam odası olduğu, işe özel şoförlü araçla gidip geldiği iddiaları ise şaşkınlık yarattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makam ve mevki sahibi olanları tasarruf tedbirleri adı altında lüks marka makam araçlarını bırakıp mütevazı olmaları konusunda uyardığı hafızalardayken, kadrolarının buna rağmen lüksten vazgeçmemesi, hatta yakınlarına konfor sağlamaları çok cesur bir çıkış olarak algılandı.

Kaynak: Kocaeli Barış Gazetesi

http://www.kocaelibarisgazetesi.com/guncel/genel-sekreterin-esine-soforlu-makam-araci-h105578.html