Milli İrade Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi “Küçük Mutluluklar Kulübü”nün çalışmaları kapsamında, danışmanlığını Müdür Başyardımcısı Asuman Yüksel’in yaptığı “Hayal Et Yapayım, Gülsün Tüm Çocuklar” projesinin uygulama aşaması, Zekiye Güdüllüoğlu İlkokulu anasınıflarında gerçekleştirilmiştir.

Zekiye Güdüllüoğlu İlkokulu anasınıflarında uygulama aşaması yürütülen projeyi yerinde inceleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, Zekiye Güdüllüoğlu Okul Müdürü Murat Top ile Milli İrade Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Ebubekir Sağır ve Müdür Başyardımcısı Asuman Yüksel’den proje hakkında bilgi aldı.

“Hayal Et Yapayım, Gülsün Tüm Çocuklar” projesiyle anasınıfı öğrencileri hayal ettikleri oyuncakların resmetmelerinden sonra Milli İrade Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi “Küçük Mutluluklar Kulübü” öğrencileri, velileri ile birlikte hayal edilen oyuncakları üç boyutlu hale getirerek anasınıfı öğrencilerine hediye edeceklerdir.

 “Çocukarın hayallerini gerçekleştirmek her şeye bedel…”

Projenin; huzurevinde yaşlıların, hastanede hastaların hayallerinin gerçekleştirilmesi şeklinde devam edeceğini belirten Yüksel, projenin sonunda yapılan çalışmaların sergileneceğini söyledi.

Projeyi yürüten öğrencilerden Serra Eray, çocukların hayallerini gerçekleştirmenin şu zamanda her şeye bedel olduğunu; Hatice Yıldız ve Beyza Özdemir de her biri inci tanesi olan çocuklara hayallerinden oyuncak tasarlamanın, çocuklarla iletişime geçmenin, onların hayallerini gerçekleştirmenin hem çocuklar için hem de kendileri için mutluluk verici olduğunu belirttiler.

Zekiye Güdüllüoğlu İlkokulu anasınıflarında projenin uygulama aşamasına katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldırım, proje dahilinde hayallerini resme dönüştüren Zekiye Güdüllüoğlu İlkokulu anasınıfı öğrencileri ile bir süre sohbet etti.

Projenin sonuçlarını merakla beklediğini ortaya çok iyi bir çalışmanın çıkacağına olan inancını dile getiren Yıldırım, projenin mimarlarından Milli İrade Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Ebubekir Sağır’a, Müdür Başyardımcısı Asuman Yüksel’e ve Milli İrade Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi “Küçük Mutluluklar Kulübü” öğrencilerine, projeyi destekleyen Zekiye Güdüllüoğlu İlkokulu idareci ve öğretmenlerine teşekkür ederek başarılar devamını diledi.