Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun yeni Genel Sekreteri Bolu Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Seyfi Han oldu.

HSK 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz şu açıklamayı yaptı: "HSK genel Sekreteri Fuzuli Aydoğdu ile HSK Teftiş Kurulu Başkanının görevden aflarını içeren dilekçeleri üzerine, HSK Genel Kurulu bugün olağanüstü gündemle toplanmış, 6087 Sayılı Yasa hükümlerinin öngördüğü usul uyarınca yapılan seçim sonucu gösterilen adaylar arasından seçilen üç isim içinden Bolu Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Seyfi HAN Genel Sekreter olarak, HSK Başmüfettişi Abdullah Alacahan ise genel kurul da yapılan oylama sonucu Teftiş Kurulu Başkanı, yine genel kurulda yapılan oylama sonucu HSK Başmüfettişi Oğuz Akalın Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atanmışlardır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

SEYFİ HAN KİMDİR?

1978 Yılında Yozgat ili Kadışehri İlçesi Kabalı Köyü'nde doğdu. İlköğrenimini doğduğu köyde, Orta ve Lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2000 Yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Yüksek lisansını Kafkas Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi dalında tamamladı. Doktorasına Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde devam etmektedir.

Mesleğe Bakırköy Hakim Adayı olarak başladı. Sırasıyla Samsun/Vezirköprü Hakimliği, Kars/Kağızman Hakimliği, Muğla/Marmaris Hakimliği ve 8. Kolordu Komutanlığı Askeri Mahkemesi Hakimliği görevlerinde bulundu. 2014 yılı Haziran ayında Batman 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına atandı.

Temmuz 2016 tarihinde Bolu Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına ve İlk Derece Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı görevlerine getirildi. Evli ve iki çocuk babasıdır.