İGEDER öğretmen Akademi çalışmaları Türkiye'nin dört bir yanında tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz haftasonu Erzurum ve Bayburt illerinde gerçekleştirilen öğretmen akademi çalışmalarına yaklaşık olarak 130 öğretmen katıldı. Cumartesi 1 oturum, pazar 2 oturum olarak gerçekleştirilen programda öğretmenlere, Etkili Sunum Teknikleri, Liderlik ve Takım Yönetimi, Sınıf Yönetimi, Sosyal Medyanın Etkin Kullanımı ve Akıl Oyunları eğitimleri verildi.

Bayburt'ta çalışmaları yakından takip eden ve 2 oturum şeklinde yapılan eğitim öncesinde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Soner CAN, "Öğretmenlerimizin haftasonu olmasına rağmen mesleki gelişimlerine katkı sağlama adına bu tür faaliyetlere katılmalarının ülkemiz eğitimine olumlu yansıyacaktır. İGEDER öğretmen akademi faaliyetleri de bu hususta fayda sağlayacaktır." diyerek düşüncelerini ifade etti.

Erzurum'da da İGEDER bölge temsilcisi Ömer DENGİZ, "Yapılan çalışmalar neticesinde öğretmenlerimizin motivasyonlarının gözlemlenecek bir şekilde artacağını düşünüyorum. Umarım bu çalışmalar Erzurum için bir başlangıç olur." diyerek düşüncelerini ifade etti.