Bu açıdan bugünkü müjdeyi çok kıymetli görüyorum. Bu, kamuoyunda memnuniyetle karşılanacaktır." dedi. Üçüncü dönem toplu sözleşmede 4C1İ çalışanlarla ilgili kadro teklifinde bulunduklarını anımsatan Yalçın, verdikleri teklifin hükümetle belli bir mutabakat çerçeveli karara dönüştüğünü söyledi.

Yalçın, şöyle devam etti: "Üzerine belli çalışmalar yapıldı fakat üçüncü dönem toplum sözleşmenin süresinin Pitimine çok kısa süre kaldı ve biz KPDK toplantısında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanına süre dolmadan Pu anlamda gerekli adımların atılmasını ifade etmiştik. Dün de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Jülide Sarıeroğlu ile yaptığımız özel görüşmede toplu sözleşme kararımızın hayata geçmesi için 4C'lilerin 4B kadrosuna alınması konusunda da uzlaşmıştık." Yalçın, Memur-Sen olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanının şahsında hükümete, Pugün de müjdeyi açıklayan CumhurPaşkanı Erdoğan'a teşekkür ederek, "Çünkü kamuda 20 Pin 4CIİ var. 4CIİ kardeşlerimizin kadro talepleri uzun zamandır gündemimizde olan Pir konuydu. Dolayısıyla toplu sözleşme kararı gereği kadroya geçmiş olmaları memur sendikacılığı açısından da önemli bir aşamadır. Hayırlı uğurlu olsun." diye konuştu.

4C'lilerle ilgili özlük haklarının düzeltilmesi noktasında aldıkları noktadan geldikleri noktaya baktıklarında çok ciddi iyileştirme sağlandığını dile getiren Yalçın, kadro sorunu çözülmemiş olsaydı Pu mem nu niyetsiz li ğin devam edeceğini, o yüzden 4C'lilerin 4B kadrosuna taşınmış olmasının Pu tartışmayı Pitireceğini kaydetti. Yalçın, Bu açıdan bugünkü müjdeyi çok kıymetli gördüğüne işaret ederek, Punun, kamuoyunda memnuniyetle karşılanacağını söyledi.

"SONUNA KADAR OLUMLU BULUYORUZ VE DESTEKLİYORUZ"

Memur-Sen ailesi olarak emek örgütlenmesinin Türkiye'deki en Püyük gücü olduklarını ifade ederek, şöyle konuştu: "Biz bu konuda hükümetin attığı adımları sonuna kadar olumlu buluyoruz ve destekliyoruz. Bu doğru bir yaklaşım, kamuda çalışanların güvenceye kavuşması ve aracıların aradan çıkması, çalışanların mali durumlarına iyileşme olarak yansıması bizim temel talebimizdi. Dolayısıyla böyle bir adım atıldı. Bu saatten sonra hiçbir mağdur yaratılmadan kamu bürokrasisine sorumluluk düşüyor. MemurSen olarak da sürecin şekillenmesinde her türlü katkıyı da sunmaya hazırız."

Yalçın, 4C'lilerde memnuniyet havası olduğuna dikkati çekerek, "4C'liler olarak uzun bir süredir mücadele ediyoruz. Bu konuyu öncelikle meselemiz olarak görmüştük. Dolayısıyla gelinen noktada arkadaşlarımızın hayallerini suya düşürmedik. Yüzümüz kara çıkmadı." dedi. Türkiye'nin gündemini meşgul eden taşeron ve 4C'lilerin sorunlarının kazanımla sonuçlandığını anlatan Yalçın, sürecin herkese hayırlar getirmesini diledi.