DURUMUNUZ YOKSA...

'SUÇ DUYURUSU YAPIN'

Öğrenci velisi M.T, Murat paşa Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulunda başına gelenleri şöyle anlattı: "Okul yönetimi kayıt için 350 lira kayıt parası talep etti. İsteksiz olduğumu görünce de'Durumunuz yoksa parayı 2 taksitte ödeyebilirsiniz' dedi." j Antalya vali Yardımcısı Hüseyin Ece şikayetin jet hızıyla inceleneceğini belirtirken, Eğitim Sen Antalya Şube Başkanı Kadir Öztürk, "Hiçbir veli kesinlikle kayıt parası ödemesin. Eğer veli zorlanırsa suç duyurusunda bulunsun. Sendika olarak biz de kendilerine destek veririz" diye konuştu.

VELİYİ ŞAŞKINA ÇEVİREN TEKLiF

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) kayıt parası alınmayacak ikazlarına rağmen öğrenci velilerinden kayıt parası talep eden bazı okul yönetimleri, uygulamada ilginç tekliflerde bulunuyor. BBBaa ANTALYA'da.Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) uyarısına rağmen öğrenci velilerinden kayıt parası talep eden bazı okul yönetimleri, uygulamayı bir adım daha öteye taşıyıp kayıt parasını takside böldü. VELİ ANLATTI iddiayı gündeme taşıyan öğrenci velisi M.T., Muratpaşa Ilçesi'nde hizmet veren Ertuğrul Gazi ilköğretim Okulu'nda yaşadıklarını şöyle anlattı: "Kayıt için evimize en yakın okulu tercih ettik. Ücretsiz olarak kayıt işlemi yapmayı bekliyorduk."

'2'YE BÖLELİM'

"Ancak okul yönetimi kayıt için 350 lira kayıt parası talep etti. isteksiz olduğumu görünce de 'Durumunuz yoksa parayı 2 taksitte ödeyebilirsiniz* önerisini sundular. Şaşkına dondum. Konuyu il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerine yazılı olarak bildireceğim" dedi.

MİKTAR DEĞİŞİYOR'

Çocuğunu ana sınıfına yazdırmak için okul yönetimine başvurduğunu söyleyen bir başka veli D., şöyle dedi: "Okul öncesi sınıfının giderleri için her veliden farklı miktarlarda para isteniyor. Benden de 200 lira alındı. Bu paralarla temizlik malzemesi alınıyormuş."

İDDİA İNCELENECEK

iddiaların hedefindekı okul yönetiminden herhangi bir açıklama gelmezken, öğrenci velilerinden hiçbir şart altında kayıt parası alınamayacağını vurgulayan Antalya II Milli Eğitim Müdürlüğü'nden sorumlu Vali Yardımcısı Hüseyin Ece, "Biz velilerimizi defalarca uyardık. Bu tur talepleri ü veya ilçe milli eğitim müdürlüklerine bildirsinler. Eğer çozum sağlanmazsa biz devreye güeriz. Bu konuyu da jet hızıyla mercek altına alacağız" dedi.

'SENDİKA DESTEĞİ SAĞLARIZ'

"Veliye kâğıt, kalem aldıran bile var" diyen Eğitim-Sen Antalya Şube Başkanı Kadir Ozturk, "Hiçbir veli kesinlikle kayıt parası ödemesin. Eğer veli zorlanırsa suç duyurusunda bulunsun. Sendika olarak biz de kendilerine destek veririz. Kayıt parasını geçtik bir de taksit mi çıktı?" dedi.

Hürriyet AKDENİZ

kamu haber, Kamuajans, Kamudan haberleri ve gelişmeleri  Ajanskamu farkıyla aktarmaya devam edeceğiz.

Ajans kamu Haber/ www.ajaskamu.net