Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Haydar Urfalı’nın kendi sosyal paylaşım hesabından yaptığı paylaşım dikkatimi çekti.
 
“LİYAKAT SİZE
GÖRE DEĞİL”
Urfalı paylaşımında  şunları söyledi; “Kamudaki her türlü görevlendirme görevin gereklerini yapacak bilgi birikim ve donanımda ehliyet sahibi etik ilkeler ile milli değerleri özümsemiş kişilik ve yönetici özellikleri yönüyle liyakatli Büyük Türk Milletine sevdayla Türkiye Cumhuriyeti Devletine sadakatle bağlı kişiler arasından yapılmalıdır.Bugün çalıştığı okullarda hep başarıya koşan bir yapı oluşturan 23 yıllık öğretmenlik mesleğinin 18 yılını okul müdürü olarak sürdürmüş hem 2003 yılında bu göreve gelirken hemde 7 yıl sonrasında tekrar girdiği yazılı sınavda Türkiye derecesiyle ilde 1. olmuş okul müdürü olduktan sonra Eğitim Yönetimi Teftişi Ekonomisi ve Planlaması alanında tezli yüksek lisans yapmış halen aynı alanda doktora öğrencisi olan ve pedagojik formasyon programında ders vermekte olan bir okul müdürünün görevi mülakatta yeterli puan verilmeyerek sona erdirildi. Bu sonucu sağlayan tüm yetkilileri kutluyorum! Bu sonucun oluşmasında katkısı bulunan tüm yetkililer hakkında işlem yapması için Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk'a çağrıda bulunuyorum. Kendinizle övünün çünkü ehliyet liyakat millete sevda ve devlete sadakat size göre değil!
Kul hakkı diyeceğim sadece bu sonucu yaşattığınız kardeşimizin değil öğrencilerin ve velilerin haklarıda boynunuzdadır! Yukarıdaki olayda yer alan kardeşimizin kimliğini merak ettiniz mi?” 
 
KOMİK PUANLAR
Urfalı yaptığı paylaşımda haksızlığı uğrayan başarılı eğitimcinin adını vermemiş. Ben bu ismi  size vereyim. Bugüne kadar elde ettigi makamları girdiği sınavlarla yani bileğinin hakkıyla elde eden bu isim Sinan Gülşen’dir. Kendisi düne kadar kentin en gözde eğitim kurumlarından Emine-Emir Şahbaz Bilim Sanat Merkezi’nin müdürlüğünü yapıyordu. Bu kurumda başarılı çalışmalarıyla eğitim camiasında takdir topluyordu. Mülakatta yeterli puan verilmeyerek, bu başarılı yönetici boşta bırakıldı. Milli Eğitim Şube Müdürlüğü yapacak bilgi ve birikime sahip olan Gülşen, artık Odunpazarı Halk Eğitim Merkezi’nde öğretmen olarak yetişkinlere okuma yazma eğitim verecek. Adil olarak yapılan tüm yönetici sınavlarda alnının akıyla çıkan Gülşen, masa başında  verilen komik puanlarla atıl bir göreve gönderildi. Ne diyeyim, “Altın yere düşmekle pul olmaz.” Bugün mağdur edilen Gülşen’i yarın yine önemli görevlerde göreceğiz. Ölmez sağ olursak onu kendilerinden olmadığı için yönetici görevini üzerinden alanların düştükleri halleri de göreceğiz...