Takipçilerimizden gelen mesajı aynen yayınlıyoruz;

Merhabalar. Bugüne kadar bir çok sorunu gündeme getirerek bu sorunların çözülmesini sağladınız. Öncelikle yaptığınız bu çalışmalar için öncelikler size teşekkür ederim. Milli Eğitim Bakanlığı İstifa Dönüşü Atama ile ilgili olarak atama yapmaması konusunu gündeme getirmenizi arz ediyorum. Milli Eğitim Bakanlığında öğretmen olarak çalışırken istifa eden bir  kişiyim. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 92.maddesinin verdiği hakka dayanarak Meb e tekrar öğretmen olarak dönmek istiyorum. İstifa etmiş öğretmenlerin tekrar öğretmen olarak atama işlemi yeniden atama (İSTİFA SONRASI ATAMA) usulü ile yapılmaktadır. Meb normal atama dönemlerinde bu grup atama için kendisine verilen kadronun %1 ini bu tip atamalar için kullanmaktaydı. Ancak MEB şubat 2016 dan beri yaptığı atamaların hiç birinde bu tip atama için kontenjan ayırmadı. Milli Eğitim Bakanlığının İSTİFA DÖNÜŞÜ SONRASI atama yapmaması konusunda  bir çok insanın muzdarip olduğunu belirtmek isterim. Meb İstifa Dönüşü(yeniden atama ) konusuyla ilgili haberler memurlar net ,meppersonelnet ve kamupersonelinet. te haber olarak yer aldı. Bu haberlere rağmen  Meb istifa dönüşleri ile ilgili olarak herhangi bir atama yapmadı. Ancak sağlık bakanlığı şu anda istifa dönüşü (yeniden atama ) usulü ile atama duyurusuna çıktı ve atamaları gerçekleştirdi.

. Peki Milli Eğitim Bakanlığının şubat 2016 dan beri istifa dönüşü atama yapmamasının nedeni nedir?
?Her iki bakanlık da sözleşmeli ve kadrolu personel almasına rağmen sağlık bakanlığı bu şekilde atama yaptığı halde Milli Eğitim Bakanlığının atama yapmamasının sebebi hikmeti nedir? 

Bu konu ile ilgili haber yaparsanız,çok memnun olurum. Bazı haber sitelerinde bu İstifa dönüşü atama yapılmamasının sebebi olarak Sözleşmeli öğretmen ataması yapılmasından dolayı İSTİFA DÖNÜŞÜ atama yapılmadığı ile ilgili haber çıktı. O zaman bizim durumumuzda olanlar için bir çözüm üretmeleri gerekmez mi? Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınması ile ilgili  KANUN TEKLİFİNİN  yapıldığı şu günlerde bu konuyu manşet haber  yaparsanız hem sitenize olan ilginin artacağını hem de sesimizi duyurmak adına bize tercüman olacaksınız. Ayrıca aralık ayında 20 bin öğretmen atanacak , (bu kontenjandan bize sadece 200 kişilik kontenjan verilecek)bu konuyu  haber yaparsanız bizim için %1 kontenjan ayırabilirler(daha önceki atamalarda böyle yapılıyordu).  LÜTFEN SESİMİZ OLUN!

   İyi günler İyi çalışmalar…

Sağlık bakanlığının  istifa dönüşü atama linki aşağıdadır.

 

https://yhgm.saglik.gov.tr/TR, 34281/2018-yili-ilk-defa-ve- yeniden-atama-kurasi.html