MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından okullara gönderilen yazıda; Eğitimde Yönetici Seçme ve Yetiştirme Kongresi'nin yakın zamanda gerçekleştirileceğini, konu hakkında tüm paydaşların görüş ve önerilerinin alınacağını belirtti. 

BAKANLIK YETKİLİLERİNİ TEBRİK EDİYORUZ

Öncelikli, yaşanan problemler karşısında duyarsız duyarsız kalmayan MEB yetkililerini tebrik ediyoruz.  

 

Ortada bir sorun varsa, bunu görmezden görmek yerine; çözüm üretmen gerektiği konusunda ortak bir çalışma başlatılmıştır. 

HANGİ DEĞİŞİKLİKLER YAPILACAK?

"Eğitim Yönetici Seçme ve Yetiştirme" başlığı, bize hangi alanlarda değişiklik yapılacağı konusunda sinyal vermektedir. Yani sadece seçme değil, aynı zamanda yetiştirme konusu da ele alınacak ki, biz bu konuya önem veriyoruz. 

Yakın zamanda yapılacak olan bu kongrede, konu hakkında fikirler sunulacak, ortak akıl anlayışı içerisinde muhtemelen Nisan-Mayıs 2018 döneminde gerekli yönetmelik değişiklikleri yapılacaktır.  

Bakanlığımızın bu önemli adımı sonrasında; henüz kongre yapılmadan, tartışılmadan yönetici görevlendirmeleri hakkında bazı iddiaların ortaya atılmasını çok sağlıklı görmüyoruz. Gerek bakanlık çevreleri, gerekse sendika çevreleri ile yapmış olduğumuz görüşmelerde; MEB eğitim yöneticileri görevlendirme yönetmeliğinden bir değişikliğin yapılmasının düşünüldüğü, ancak bu değişiklik konusunda yapılacak olan kongre sonrasında gerekli düzenlemelerin yapılacağı ifade edilmiştir. 

Serkan Aydoğan
memurpostasi.com