MEB'in en çok güncellenen ve üzerinde tartışmaların hiç bitmediği Yönetici atama sisteminde Flaş Değişİklik geliyor.

Ayrıntılar Ajanskamu farkıyla

 Ajans Kamu Kamuajans , Kamudan Haber ajanskamu Haber Yeni Rota Memurlar net Haber Kamudan Haber Kamu Ajans Ajans Kamu Meb Personel Kamu personeli gibi web sitelerinn de Ajanskamu.com'u kaynak göstererrek verdiği haberle ilgili ayrıntılar şöyle;

15 Temmuz Paralel İhanet Çetesinin darbe görünümlü işgal girİşiminini ardından devletin kılcallarına kadar girmiş olan fetocuları temizlemek için Devlet düğmeye başmış ve binlerce fetocu ihraç edilmiş birçok yerde de kapsamlı soruşturmalar devam ediyor.

Müdür inhasıyla atamaların Danıştay tarafından iptal edilmesinin ardından MEB , Danıştayın gerekçeli kararının ardından Sınav sistemini getirmiş ve Nisan ayında  yaptığı sınavın ardından sınavdan 70 pun alan adaylar arasından atama yapmıştı.

MÜDÜR YARDIMCILIĞI SINAVINDAN VAZGEÇİLİYOR

MEB Fetoyla mücadelede Sınavla atamanın sızmalara neden olabileceği endişesiyle bu sistemi uygulamaktan vazgeçme kararı aldı.

MÜLAKAT GELİYOR

Müdür yardımcısı atamalarında bundan böyle Mülakat+Ek2  sistemi uygulanacak.

Mülakattan aldığı puanın %50si+ Ek 2 değerlendirme formunun %50 sis Müdür yardımcısı olarak görevlendirmede geçerli kriter olacak.

Müdür yardımcılığında yine 3 ya da 4 yıl öğretmenlik yapmış olma  şartı olacak.

Mevcut müdür yardımcılarının hakları ise korunmuş olacak.

Müdür atamalarıyla ilgili detaylar için sitemiz  Ajanskamu’yu  takip etmeye devam ediniz.

Yapılması düşünülen Değişiklikle ilgili yorumlarınızı yorum bölümünden yazabilirsiniz.

 Bu yazının tüm hakları ajanskamu.net'e aittir. "www.ajanskamu.net" biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

Ajanskamu /www.ajanskamu.net

Özel Haber