Diyarbakır Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Bakanlıkta 'uzman' olarak görevlendirilirken, yerine Tarım ve Orman Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Doç Dr. Feysel Taşçıer atandı.

iyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hasan Arslan görevinden alındı. Arslanın görevden alınma gerekçesi açıklanmazken İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine Tarım ve Orman Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünde görevli Genel Müdür Yardımcısı Doç Dr. Feysel Taşçıer atandı.

Taşçıer kimdir?

Doç. Dr. Feysel Taşçıer 1973 Diyarbakır -Bismil doğumlu. İlk, orta ve Lise eğitimini Diyarbakırda tamamladı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümünü 1997 yılında bitirdi. 1998 Yılında Dicle Üniversitesi Felsefe Bölümünün kuruluşunda bulunarak aynı bölümde Araştırma Görevlisi olarak meslek hayatına başladı, 2001 -2008 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak görev yapıp “Siyasal Alanın Belirlenmesinde Şiddetin Rolü Üzerine Üç Görüş: Hannah Arendt, Michel Foucault ve Giorgio Agamben”, Üzerine Doktora Tezini verdi. 2011 ve 2017 yılları arasında Tarım Bakanlığında sırasıyla Bakan Danışmanlığı, Daire Başkanlığı ve Avrupa Birliği Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünde Genel Müdür yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Pek çok ulusal ve uluslararası dergilerde bilimsel araştırma makaleleri ve uluslararası sempozyumlarda yayınlanmış bildirileri bulunmaktadır. Eğitim Felsefesi, Şiddet Sorunu, Siyaset ve Hukuk Felsefesi ile Birlikte politik psikoloji konularında çalışmalarda bulunmaktadır. İngilizce bilen Feysel Taşçıer evli olup üç kız çocuğu babasıdır.

Müdürü Hasan Aslan, Bakanlıkta 'uzman' olarak görevlendirilirken, yerine Tarım ve Orman Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Dr. Feysel Taşçıer atandı.