MEB Personel Genel Müdürlüğü'nce öğretmenlerin il içi yer değiştirme başvuruları hakkında bir duyuru yayınlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından daha önce öğretmenlerin 2019 yılı il içi isteğe bağlı yer değiştirme duyurusu yapılmıştı. Söz konusu duyuru kapsamında yayınlanan il içi atama duyurusundaki 4. maddeye ilişkin olarak MEB Personel Genel Müdürlüğü tarafından açıklama yapıldı.

MEB Personel Genel Müdürlüğü tarafından tüm il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri aracılığıyla eğitim kurumlarına gönderdiği e-posta içeriğinde ilgili duyurunun 4. maddesi ile ilgili ayrıntılı açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, 4. maddeye ilişkin olarak Milli Eğitim Bakanlığı'na ulaşan sorular sebebiyle açıklama yapılması ihtiyacının duyulduğu belirtildi.

İlgili 4. Madde Hakkında Ayrıntılı Açıklama

 

Buna göre ilgili maddede halen zorunlu çalışma yükümlülüğünü yerine getirmek üzere 4, 5 ve 6. hizmet alanlarındaki eğitim kurumları bünyesinde görev yapan öğretmenlerden 30 Eylül 2019 tarihi itibariyle zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlayacak olan öğretmenlerin talep etmeleri durumunda 3 yıllık çalışma süresi şartı aranmadan il içerisinde 1, 2 ve 3. hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarına yer değiştirme isteğinde bulunabileceklerinin belirtildiği hatırlatıldı. 4. madde kapsamında halen 4, 5 ve 6. hizmet alanlarında çalışıp da zorunlu çalışma yükümlülüğüne 30 Eylül 2019 tarihi itibariyle tamamlayacak olanların yanı sıra zorunlu çalışma yükümlülüğü tamamlamak üzere 4 5 ve 6. hizmet alanlarında çalışan ve zorunlu çalışma yükümlülüğünü bu eğitim kurumlarında tamamlayan öğretmenlerin de il içi yer değiştirmeden yararlanabilecekleri bildirildi.