Milli Eğitim Bakanlığına geçtiğimiz günlerde İbrahim ER ve Reha DENEMEÇ , Bakan yardımcısı olarak atanmıştı .

Türkiye’nin en büyük teşkilat yapısına sahip olan Milli Eğitim Bakanlığında 2 Bakan yardımcısı ile işlerin sağlıklı yürümeyeceği ve Bakan’a yardımcı olmak üzere en az 2 Bakan yardımcısı daha ataması yapılacak . Bu sayı 3 de olabilir .

Pazartesi günü Milli Eğitim Bakanlığına 2 Bakan yardımcısı ataması daha yapılacak . Ataması yapılacak iki kişi de Profesör ünvanlı ve akademisyen kökenli kişiler...

Bu kişiler geçmiş dönemde Başkan’la yakın çalışma içerisinde olmuş ve eğitimi bilen kişiler . Bu kişilerin Bakan yardımcılığına atanmalarına kesin gözüyle bakılıyor .

Bunun yanında ; Milli Eğitim Bakanlığında Bakan yardımcılığı için uğraşan ve ismi geçen en güçlü adaylardan birisi de İzmir Milli Eğitim müdürü Ömer YAHŞİ’dir .

Bilal ERDOĞAN’ın sınıf arkadaşı olduğunu her ortamda dillendiren ve İstanbul il müdürlüğü için uğraşan Ömer YAHŞİ’nin de Bakan yardımcılığı için uğraştığı biliniyor .

Sonuç olarak ; Pazartesi günü Milli Eğitim Bakanlığına 2 Profesör Bakan yardımcısı olacak . Bakan yardımcısı sayısı 5 olursa Ömer Yahşi ismi de gündeme gelecek .

WWW.MEBPERSONEL.COM