İstanbul’da Ataşehir Esatpaşa Kız İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü olarak görev yapan Selami Yalçın tarafından atılan toplu SMS tepkilere neden oldu. Okul müdürü hakkında Türk Eğitim-Sen gerekli soruşturma, inceleme yapılmasını talep etti. Okul müdürüne tepkiler büyüyor.

Türk Eğitim-Sen İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Halil İbrahim Çakmak tarafından okul müdürü tarafından atılan mesaj sosyal medyada paylaşılmış okul müdürüne Ülkücüler başta olmak üzere çeşitli kesimlerden tepkiler gelmişti. Bugün yapılan açıklamada Türk Eğitim-Sen İstanbul 2 Nolu şube tarafından okul müdürü hakkında işlem başlatılması için resmi başvuru yapıldığı belirtildi.

Okul müdürü Selami Yalçın tarafından atıldığı belirtilen mesaj;

“MTV’ye yapılan zamma getirilen eleştiriler zinanın suç sayılmamasına, dibe vuran ahlak erozyonuna, ihmal edilip PKK, FETÖ, ÜLKÜCÜ,ATEİST, DEİST örgüt, ideoloji ve akımlara terk edilen gençliğe göz yumulmasına, yöneltilmediğinde partiye en büyük kötülük yapılmış demektir.” 

 

TÜRK EĞİTİM-SEN’DEN SUÇ DUYURUSU
Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yapılan yazılı başvuruda; “Varlığını Yüce Türk Milletinin bekasına adayan ve ömrü bölücü hainlerle geçen ülkücüleri, bölücü, Türk ve Devlet düşmanları ile aynı kefeye koyma gafletini göstermiştir. Adı geçen şahıs hezeyan içindedir ve tarafsızlığını yitirmiştir. İnsanları siyasi fikirlerine göre ayırmakta ve hatta teröristlerle bir tutmaktadır.”ifadesine yer verilirken okul müdürü tarafından atılan mesajın içeriği paylaşıldı.