Açıklama;

22/01/2018 tarihli gazetelerin internet sitelerinde yer alan sağlıkla ilgili bazı olumsuz görüntüleri içeren video hakkında başhekimlik tarafından yapılan ön araştırmada; görüntülerin Kocaeli Devlet Hastanesinin eski binasına ait ve en az 3 yıl önce çekilmiş olduğu, görüntülerdeki bazı personelin halihazırda hastanede çalışmadığı tesbit edilmiştir.

Söz konusu videoda maalesef, bazı sağlık personelinin kabul edilmesi asla mümkün olmayan hatalı davranışlarda bulunduğu görülmektedir. Bu olumsuz görüntülerin, gece gündüz demeden halkımıza en kaliteli sağlık hizmetini sunmak için çabalayan fedakar sağlık camiamıza teşmil edilmesi tabii ki söz konusu olamaz.

Konu hakkında Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimliği tarafından ivedilikle soruşturma açılmış olup, soruşturmanın neticesine göre gerekli yasal işlemler  uygulanacaktır. Halkımızın bu olaydan ötürü moralini bozmasına gerek yoktur. Sağlık hizmetlerimiz 24 saat esaslı olarak sürekli denetlenmektedir. Sağlık hizmetlerinde bu tür ciddiyetten uzak hareketlere müsamaha edilmesi söz konusu olamaz.

Op. Dr. Şenol ERGÜNEY

Kocaeli İl Sağlık Müdürü

HABERLE İLGİLİ GÖRSEL;