Barış Koyuncu TALES MATEMATİK Yarışmasında Türkiye birincisi,URFODU ULUSLAR ARASI MATEMATİK Yarışmasında Dünya Birincisi,  Işıl Deniz Ersoy Uzakdoğu sporu JİU-JİTSU'da dünya 2.cisi oldu.

Halkalı Oğuzkaan Koleji'nde öğrenim gören iki başarılı  öğrencimiz için, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz ve Okul Kurucularının da  katılımıyla bir ödül töreni düzenlendi.

Akademik ve sportif yarışmalarda üstün başarı gösteren iki öğrencimizin okulumuza  büyük gurur ve mutluluk yaşattığını belirten  Oğuzkaan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Koordinatörü Hatice Yılmaz, "Bu başarılarının arkasında öğrencilerin ve ailelerin büyük emeği, okulun yarışmalara hazırlanan öğrencilere yönelik yaptığı destek çalışmalar ve disiplinli olmak yatmakta.  Öğrencilerimiz bu başarıyı elde ederken kendi özel hayatlarından feragat etti. Cumartesi-pazar, okul saatleri dışında çalışarak bu başarıyı elde ettiler . Biz onları ve diğer bütün öğrencilerimizi desteklemeyi sürdüreceğiz. " dedi.

Halkalı Oğuzkaan Koleji'nde 7.sınıf öğrencisi olan Barış KOYUNCU ailesinin de desteğiyle 4.sınıftan itibaren ulusal ve uluslar arası matematik olimpiyatlarına katılıp derece almayı sürdürüyor.

ü  2017 URFODU Uluslararası Matematik Yarışmasında dünya birinciliği aldı. İki aşamalı olan bu sınavın ilki 7 Kasım 2016 tarihinde, final sınavı 8-17 Nisan 2017 de internet üzerinden yapılmıştır.

ü  2017 TALES MATEMATİK Yarışmasında Türkiye 6.sınıflar birinciliği aldı. İki aşamalı olan bu sınavın ilki 7-8 Nisan'da, final sınavı 20 Mayıs 2017'de yapılmıştır.

ü  2017 TUBİTAK Ulusal Ortaokul Bilim Olimpiyatının birinci aşama elemelerini geçti, önümüzdeki yıl 2. aşamaya katılacak.

ü  2017 İOMO  (İSTANBUL ORTAOKUL MATEMATİK OLİMPİYATLARI) na katıldı ve 2193 kişi içinde yaş farkıyla 2. oldu. Bu sınav 10 Mayıs 2017 tarihinde yapılmıştır.

            Barış Koyuncu'nun hedefi, gelecekte Bilgisayar Mühendisi olmak.

 

 

            Halkalı Oğuzkaan Kolejinde           7.sınıf öğrencisi ve milli sporcu olan Işıl Deniz ERSOY JİU-JİTSU'da dünya ikincisi oldu.

            Işıl Deniz Ersoy'un  bugüne kadar katıldığı yarışmalar ve aldığı dereceler:

ü  20-24 Eylül 2017 Dünya Şampiyonası DUO SHOW kategorisinde dünya ikinciliği,

ü  Karışık DUO kategorisinde dünya üçüncülüğü,

ü  2016 Avrupa Şampiyonasına katılan öğrencimiz Karışık DUO kategorisinde Avrupa ikinciliği,

            2016 Türkiye Şampiyonalarında hem Karışık DUO kategorisinde hem de DUO SHOW'da birincilik.

            Işıl Deniz Ersoy'un hedefi Türkiye'yi olimpiyatlarda da temsil etmek ve gelecekte iyi bir Hukukçu olmak.