Türk Eğitim Sen Çanakkale Şube Başkanı Resul Demirbaş tarafından yapılan açıklamada Çan Sevim Bodur ATML'de Okul Müdürü ile ilgili dikkat çekici iddialara yer verildi. Çan Sevim Bodu ATML Müdürü hakkında ortamı bozduğu iddialarına açıklamasında yer vererek, "Çan Sevim Bodur ATML'de son günlerde cereyan eden olaylarla ilgili olarak Şubemize gelen üyelerimizin ifadelerine göre Okul Müdür F.Ö.'nün okul öğretmenlerine uyguladığı mobing ve bayan öğretmenlere karşı kullandığı yakışıksız ve de adaba aykırı tavırlar münasebetiyle okul ortamının bozulduğunu düşünüyorum." diyen Türk Eğitim Sen Çanakkale Şube Başkanı Resul Demirbaş, şöyle devam etti:

"Öğrenciler ve öğrenci velilerinin de isyan ettiği duruma kamuoyunun dikkatini çekmek istiyoruz. Okul Müdürünün erkek öğretmenlerin yanında, bayan öğretmenler hakkında son derece seviyesizce, ahlaksızca küfürler ettiği söylenmektedir. Okulda keyfi uygulamalarla ve yersiz açılan soruşturmalarla personelini sindirmeye çalıştığı dikkate alınırsa hiçbir kurum ve kuruluşun kendi şahsi malı olmadığını hatırlatır, şahsi yetersizliklerini ve beceriksizliklerini başkalarında arayan bu tür idarecilerin kurumlara zarar vereceğini düşünüyorum.

Yıllarca başarılarıyla bildiğimiz bu güzide kurumun son günlerde soruşturmalarla ve şahsi meselelerle gündeme geldiğini görüyor mesulünü esefle kınıyoruz. Konumu ve makamı ne olursa olsun hiç kimse kimseye zulmedemez, keyfi uygulamalara tabi tutamaz, hele hele küfür etmeye, hakaret etmeye asla hakkı olamaz. Bunun kurum içinde bir infiale sebebiyet vereceğini düşünüyor ve bu meselenin faili olan kişinin gerekli yaptırımlara tabi tutulmasını kamu yararına önemle bekliyor ve konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz." Haber Merkezi

Kaynak:Çanakkale Gündem

 

kamu haber, kamuajans, Kamudan haberleri ve gelişmeleri  Ajanskamu farkıyla aktarmaya devam edeceğiz.

Ajans kamu Haber/ www.ajaskamu.net