Tuzla’nın Şifa Mahallesinde “Özel Okul Değil, Özel Çocuk” sloganı ile Mimar Sinan İlkokulu 2-F sınıfı öğretmeni Perihan Akgöz öncülüğünde yürütülen Kendinin Arayan Çocuk projesi velilerden tam not alıyor.
Proje, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  açıkladığı eğitim sistemine örnek teşkil ediyor. Amaçlarının çocukların ilgi ve yeteneklerini keşfetmek olduğunu belirten proje koordinatörleri, “Projede öğretmen-veli işbirliği ile  sınıfı öğrenme alanlarına ayırdık. Proje başlangıcından önce her zeka alanı için bir veli  olmak üzere toplam 6 veli eğitildi.

“Eğitilen velilerden her biri haftanın 4 günü, günde iki saat sınıfa gelerek öğrencilerle birlikte kendi zeka alanına dair zengin içerikli etkinlikler gerçekleştiriyor” ifadelerine yer verdi.

Proje yürütücüleri açıklamalarının devamında, şunlara yer verdi: “Bu uygulamamız sayesinde hem öğrencilerin okula karşı olumlu tutumları en üst seviyeye ulaşmış, hem de velilerimiz kendi zeka alanları hakkında fazlaca donanıma sahip olmuştur. Ufak bütçelerle sınıfımızı özel okulları aratmayacak donanıma ve eğitim sistemine geçirmenin haklı gururunu velilerimizle birlikte yaşıyoruz”