Bisimit yazdı. Referandum sonuçlarını değerledirdi. 

Bisimit'in değerlendirmesi

Esselamu Aleykum. Sonuçlarla ilgili değerlendirmem kısa olacak. Daha önce ne dediysem arkasında duruyorum. Sonuç da bunu gösterdi.

Her şeyden önce bu seçim partiler arasında değil, Erdoğan ve Erdoğan'a karşı olanlar arasında oldu. Erdoğan'ın yalnız olduğunu yine gördük.

MHP'ye kimse boşuna kızmasın. Teklifi getiren Akparti'nin sahip çıkmadığı bir seçime MHP ancak bu kadar sahip çıkabilirdi.

Sadece MHP değil, Akparti de çok fire verdi. İçerisi kripto kaynıyor. En bariz örneğini seçimden bir gün önce gördük.

Bir danışmanı kontrol edemezsek olacağı bu. Danışman defolması gerekiyorsa def edeceksin. Kasıtlı yapıldığını bilmeyen var mı?

Seçim çalışması her tarafı bayraklarla donatmakla olmaz. Mesele teşkilatlar değil, vekiller, belediye başkanları, hatta bazı bakanlar

Bu seçimi en küçük farkla bile kazanmışsak bu Allah'ın lütfudur. Bu kadar ihanetin olduğu yerde kazanmak başka hiçbir şeye atfedilemez.

Seçim gösterdi ki hakikat ve adalet Batı'da gitgide ivme kaybetmekte, Doğu'da yükselmekte, Güneydoğuda ise ihanet değişmemektedir.

Bu süreçte MHP veya MHP'li kardeşlerimize yüklenmek haksızlık olur. Tekrar ediyorum MHP ile aramızı açmalarına izin vermeyin

Bu sözlerim mağlubiyet olarak algılanmasın. Zafer milletindir. Allah sizden razı olsun. Meydanda Erdoğan var, arkasında siz. Bu kadar.

Akparti'den bir beklentim yok. Muhtemelen Başkomutan Erdoğan'ın da beklentisi yok. Başkanlık da bu yüzden önemli.

Akparti'de umut olsa ne gerek vardı Başkanlığa? Muhalefetin de dediği gibi, hükümet ve devlet el ele verip temizlik yapamaz mıydı?

Daha ağır konuşmayayım, kimisi Reis yeni parti kursun diyor. Katılmıyorum. Artık partilerin hükmü kalmamıştır.

Artık kim milleti ikna ederse Başkan o olacak, kadrosunu o kuracak. Bundan sonra Erdoğan'a daha fazla sahip çıkma zamanı.

Başbakan Binali Yıldırım'ın samimiyetinden zerre şüphem yok. Lakin Akparti artık Genel Merkezin kontrol edemeyeceği kadar dağınık

Bu yüzden kimse darılmasın, kimse gücenmesin, bundan sonra bizim için Erdoğan ve onun işaret ettikleri olacak. Millet Komutanını koruyacak.

Allah hepinizden razı olsun. Hepinizden razı olsun. Dünya tarihine geçmek önemli değildir. Tarihte nerede durduğumuz önemlidir.

Sonuç bize özetle şunu diyor: Başkomutan'a daha fazla sahip çıkma zamanı. Allah'a emanet olun. - Bisimit

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.