RÜŞVETGATE'de Kuşoğlu'nun konumu ne?
Son "RÜŞVETGATE" rezaletinde Kılıçdaroğlu'na giderek kendisinden rüşvet istendiğini anlattığını söyleyen Aygün, Kılıçdaroğlu'nun kendisine "Sakin ol. Bülent Kuşoğlu ile konuşurum senin Mansur ile olan işini çözer" dediğini aktarmıştı. Aygün'ün anlatımına göre Kılıçdaroğlu yarım saat sonra aradığında ve "Bülent Kuşoğlu Ankara dışındaymış sonra görüşeceksin" cevabını almıştı. Aygün bu konuyu değerlendirirken "Beni oyaladılar Pazartesi sabah şantiye mühürlendi" demişti.

Aygün "Külliye'ye giden CHP'li" krizinde ismi gündeme gelen Bülent Kuşoğlu'nun abisiyle ilgili sarsıcı bir açıklama yapmış ve "Çok fazla da üzerime gelmesinler. 2014 seçimlerinin hesabını sorarım onlara. Bana FETÖ'cü diyen önce kendisine baksın. Bülent Kuşoğlu'nun ağabeyi Genelkurmay istihbaratta FETÖ'den açığa alındı. Ordudan atıldı." iddiasında bulunmuştu.

Kuşoğlu akşam saatlerinde yazılı bir açıklama yaptı:

"CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu'nun Sinan Aygün'ün pislik bulaştırma çabalarıyla ilgili basın açıklamasıdır.

Sinan Aygün'le 3 yıldır görüşmedim. İddiaları medyadan öğrendim.

Sinan Aygün de benimle görüştüğünü söylemiyor. Her nedense konuyla ilgilenen iki dostu, arkadaşı olduğunu, onların devreye girdiğini öne sürüyor. Onların "dostları" olduğunu onları çok sevdiğini ve onların adını vermeyeceğini söylüyor. Beni dost, arkadaş görmemesinden memnuniyet duyarım. Ancak düşmanlığının sebebini anlayamadığımı da belirtmek isterim.

Sinan Aygün, adımı bu işe karıştırma çabasına "Ağabey"imi de ilave ediyor. Genelkurmay İstihbaratta çalışıyordu, FETÖ'den açığa alındı diyor. Öğretmen Albay olan ağabeyim değil, kardeşim, 6 yıl önce emekli olmuş ve FETÖ ile hiçbir bağlantısı olmayan, gurur duyduğum, vatansever biridir. Yani Sinan Aygün'ün bu beyanı da doğru değildir.

Sinan Aygün'ün bu iddialarını yargıya taşıyorum, ancak; Durum böyle olmakla birlikte, Sinan Aygün'ün yaptığı gibi benim sürekli olarak bu hadiselere karıştırılmak istememin nedenini sizin ve milletimizin sağduyusuna bırakıyorum."

Kaynak: Yeniakit