Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar, Sivil Toplum Kuruluşları tarafından ziyaret edildi.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Akşehir'deki şehit cenazesinde yaşananlar sonrasında, İl Müftüsüne destek amacıyla TEYAD Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Selvi, Hidayet Onur, KİTAD Başkan Yardımcısı Ahmet Elden ve Eğitim Bir Sen 2. Nolu Şube Başkanı Şenol Metin ve Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Şakir Taşdemir tarafindan ziyaret gerçekleştirildi.

Yaşadığı süreçten oldukça yıprandığı gözlenen İl Müftüsü Akpınar, "Ağzımdan çıkmayan sözlerin bana aitmiş gibi yazılmasıyla, bazı haber sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında linç girişimi başladı. Bugüne kadar hiçbir programda ne bir siyasi konuşmam olmuş ne de böyle konuların açılmasına kesinlikle izin vermemiş bir din adamı olarak, yaşadığım süreç beni ve çevremi fazlasıyla üzdü.

Provokatif girişimler karşısında binlerce tehdit mesajları, hakaret mesajları aldım. Çok şükür sağduyulu bazı siyasetçiler bunlara fırsat vermedi ve benim böyle sözler söylemediğim kamuoyu tarafından anlaşılmış oldu" dedi.

TEYAD Yönetim Kurulu Üyesi Ali Selvi de, Ali Akpınar Hocanın Konya'nın yetiştirdiği önemli din adamlarından olduğunu, topluma yön veren, dinin daha iyi anlaşılması noktasında var gücüyle çalışan önemli bir değer olduğunu ifade etti.

Yakıştırılan mesnetsiz iddiaların hepsinin çürütüldüğünü kaydeden Selvi, "Ali Akpınar hocamızın bu tür olayların ve söylemlerin içinde olmayacağım tüm Konya biliyor. Ancak yaşanan olaylar hocamızı ve bizleri fazlasıyla üzmüştür.

Sosyal medya ve diğer medya organlarında yapılan taraflı ve bilinçli karalama kampanyalarına Konyalıların prim vermeyeceğini herkesin bilmesi gerekiyor" diye konuştu. (Haber Merkezi)

Konya Postası

kamu haber, kamuajans, Kamudan haberleri ve gelişmeleri  Ajanskamu farkıyla aktarmaya devam edeceğiz.

Ajans kamu Haber/ www.ajaskamu.net