AJANSKAMU-ÖZEL HABER

Sağlık Bakanlığı’nın sağlık personeli ek ödemelerinin 3 aylık zaman diliminde, tavan oranında olacağını açıklamasının ardından yeni bir tartışma başladı. Sağlık çalışanları bu iyileştirmenin hekimlerde 10-15 bin TL arası bir artış sağlayacağını ama diğer çalışanlarda fazla bir etki oluşturmayacağını söylüyor.

Kadroya geçen işçilerde hiçbir değişiklik olmazken, hizmetli ve destek personelinde 25-100 lira arası bir değişiklik ve yalnızca hastanelerde çalışan sağlık çalışanlarında ortalama 300-500 lira arası bir artış olacağını konuşuyor.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş’un ise bunun sendikal bir başarı olduğunu ifade etmesi ise şube başkanlarının da tepkisine neden oldu.

Durmuş’un sağlık çalışanlarının 1500 TL civarında bir ek gelir elde edeceğini söylemesine öfkelenen şube başkanları sosyal medya hesaplarından Genel Başkan Semih Durmuş’u yalanlamaya başladır.

Düzenlemeyi “HAYAL KIRIKLIĞI” olarak nitelendiren Sağlık-Sen’in büyük şubelerinden Adana Başkanı bekir Nennioğlu ardından bir başka büyük şube olan Bursa Başkanı Gökhan Yünkül’ün de “Sağlık Bakanlığı bize ek ödeme olarak bu süreçte ekstra bir para filan vermiyor. Zaten yasal olarak hakkımız olan ama saçma sapan bir ek ödeme yönetmeliği nedeniyle yıllardır ödenmeyen parayı bize 3 aylığına ödeyecek. Onuda öderken personel arasında ADALETSİZ bir şekilde ödeyecek” şeklinde bir mesaj paylaştığı görüldü.

Semih Durmuş’un yaptığı pasif ve risksiz açıklamalarla sendika başkanı gibi değil bakanlık bürokratı gibi hareket ettiği, bunun da şube başkanlarını ve temsilcileri sağlık çalışanları karşısında gülünç duruma düşürdüğü eleştiriler arasında.

Sağlık Sen'in Ultra Lüks Arabalar ve Astronomik Maaş İddilarıyla gündeme gelen Genel Başkanı Semih DURMUŞ'un ve yönetiminin süreci yönetememesi Sağlık Sen'de ciddi rahatsızlık meydana getirdi ve süreçte Sağlık Sen'de üyelerinin huzursuz olduğu biliniyor. 

www.ajanskamu.net