TÜDEMSAŞ Personelimizin Faydalanabileceği Sosyal Tesis ve İmkan sağlayacağı 247 adet lojman bulunmaktadır. Kamu kurum ve kuruluşlarda calışan işçi memur personelin iş y
erlerine yakın olması kurum içi aidiyet duygusunu geliştiren kurumunu benimseyen değerler inşa etmesine neden olmaktadır.

   Kamuya ait 55.000 lojman bulunmaktadır ilk planda 5.000 lojmanların satılması gündeme gelmiştir. TCDD ve Tüdemsaş lojmanlarının gündemden çıkarılması gerekmektedir. Tcdd ve Tüdemsaş Lojmanları hizmet evleri konumundadır. Bazı siyasetcilerin lojmanlara göz diktikleri ve ticari amaçla kullanmak planında olduklarının duyumunu almaktayız. Siyasetcinin görevi mensup olduğu ili geliştirmek olmalı kamu malına konmak değildir.

   Tarihi Sivas Garı, 1 Nisan tarihinde kapatılıyor olması önümüzdeki yıl Yüksel Hızlı Trenin gelmesi planlanan garın, hazır hale gelmesi için çalışmalar yapmak üzere, garın hizmete kapatılacağı öğrenildi. 8 aylık süre ile kapatılması planlanan garda yolcu akışının ise Bostankaya tren istasyonu ile sağlanacağı belirlendi.
     İstasyon caddesi Sivas’ın kalbi. Burada lojmanlara kadar hayat canlı ama ticari canlılığın devamı için lojmanları yıkmak değil millet bahçesi gibi  projeler yapmak istasyon caddesine canlılık katacaktır. Sendika olarak Bize gelecek değişiklik planlarını şehir adına kabul edeceğimizi ve ekonomik canlılığın sağlanmasına için yıkmaktan değil yapmaktan yanayız.

Tüdemsaş personelini mağdur edilmemesi gerektiğini düşünüyoruz UDEM haksen olarak gerekli çalışmaların takipçisi olacağımızı buradan kamuoyuna bildiriyoruz.
   
TCDD ve Tüdemsaş lojmanları rant kapısı olamaz.

Abdullah PEKER
Udem Haksen 
Genel Başkanı