Bir süredir belli mihraklar tarafından yeni Müfredata yönelik çirkin karalama kampanyası yine devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta CHP'li milettvekili Gaye USLUER'in akla ziyan açıklamalarının ardından, CHP ve Laik ulusalcı kesimin başlattığı Laik Müfredatı çalıştayına denk düşen bugünlerde sosyal medyada çirkin provokasyon tekrar hortladı. 

Sosyal medyada bazı hesaplar tarafından kamuoyunda tartışılan bir ismin Lise Hadis Kitaplarında müfredatın hazırlanmasında o malum kişinin kitapalrının kaynak laındığı yalanı ortaya atıldı. 

Bazı hesaplar da bu haberlerin üzerine gerçeği araştırmadan balıklama atlayarak farkında olmadan provokasyona alet oldular.

İşte o ortaya atılan yalan haber;

Konu ile ilgili MEB'İn en tepe ismi Müsteşar Yusuf TEKİN'den açıklamalar gelmesine rağmen bu provokatif haberler sosyal medyada kısa sürede yayıldı. 

Bir süredir planlı ve kasıtlı olarak MEB'i , bürokratları ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğünü hedef alan yayınlar yapan bu fetöcü hainlerin uydurdukları yalanlar ve asılsız provokatif haberlere kamuoyu kesinlikle itibar etmemelidir. 

Bahse konu olan şahsın kitapları ve eserleri Hadis müfredatında da programında da asla yer verilmemiştir. Haber tamamen gerçek dışıdır. 

İlgili konuda merak edenler aşağıdaki linklerden bu konuya ulaşabilirler;

http://dogm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2017_08/17174813_AYHL_Hadis_2017.pdf

http://www.eba.gov.tr/ekitap?icerik-id=2941

Konu ile ilgili olarak Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ da açıklama yaparak; 

Sosyal medyada dolaşan paylaşımlar bu bölümü işlerken kasıtlı birinin kendine göre yararlanılacak yardımcı kaynak diye yazmasından ibaret bir bölüm. Müfredatta ve kitaplarda adı geçen şahıs ve eserleri asla yer almamaktadır. Asla itibar etmeyiniz. Dileyen programa ve kitabına bu linklerden bakabilir.

http://dogm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2017_08/17174813_AYHL_Hadis_2017.pdf

http://www.eba.gov.tr/ekitap?icerik-id=2941

açıklaması yaptı.

Konu ile ilgili olarak DÖGM Eğitim Politikalarından sorumlu Daire Başkanı İhsan ERKUL'dan da açıklama geldi;

Erkul; 

Sosyal Medyada Hadis dersi müfredatı ile ilgili maksatlı olduğunu düşündüğüm yalan yanlış bilgiler paylaşılmaktadır. Hadis dersi müfredatında adı geçen şahsın eserleri ve görüşleri asla yer almamaktadır.Konu ile ilgili Sayın Müsteşarımız ve Din Öğretimi Genel Müdürümüzün paylaşımları olduğu halde bu hususta spekülatif paylaşımlara devam edenlerin tutumunu iyi niyetle bağdaştırmadığımı belirtmek isterim. Ülkemizin Hadis alanında kamuoyunun yakından tanıdığı saygıdeğer isimlerin yazdığı Hadis Kitabının yazarlarını ve müfredata ulaşabileceğiniz linki dikkatlerinize sunuyorum.

http://dogm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2017_08/17174813_AYHL_Hadis_2017.pdf

http://www.eba.gov.tr/ekitap?icerik-id=2941

 

 

MEB'e yeni Müfredata ve MEB'in en çok çalışan birimlerinden Talim Terbiye Kurulu ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne sistematik olarak yapılan bu saldırıların amacının kamuoyunda Müfredatı ve İmam Hatipleri itibarsızlaştırmak olduğu aşikardır. 

Daha önce Milat gazetesi yazarı Serdar ARSEVEN'İn de belirttiği gibi kamuoyunda İmam HAtipler üzerinden büyük bir provokasyonun öncüsü niteliğindeki bu girişimler beyhudedir.

PLANLARINIZ BOŞA ÇIKMAYA MAHKUMDUR. 

Artık eski Türkiye yok. Millet herşeyin farkında. 

Vatanperver insanlar, sizlerin bu alçak girişimlerinize karşı göğüslerini siper etmeye her daim devam edeceklerdir. 

AJANSKAMU-ÖZEL HABER