Aşağıda Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Münci Yağcı tarafından yapılan bir suç duyurusunun metni var. Biraz sadeleştirerek aktaracağım. Eklerinde onlarca belge ve bilgi de mevcut ve tam bir vahameti içeriyor. Ne için? YÖK için.
YÖK bir gayya kuyusu ve o kuyuda FETÖ cirit atıyor çünkü.
İşte o dilekçe:
Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkan Vekili Sefa KapıcıoğluYavuz Atar, İlyas Doğan, Ömer Anayurt, Gökhan Çetinsaya başta olmak üzere tüm sorumlular hakkında FETÖ/PDY terör örgütü ile mücadele etmedikleri, yardım yataklık ettikleri ve destekledikleri için haklarında suç duyurumuzdur.
Müvekkilim olan Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Münci Yağcı, FETÖ/PDY kadrolaşmasına karşı durması nedeniyle sabık rektör Süleyman Büyükberber ve ekibi tarafından hedef alınmış, soruşturma ve ceza tesisleri ile kendisine 3,5 yıl taciz, yıldırma ve itibarsızlaştırma uygulanmıştır.
Müvekkilime 40’tan fazla inceleme soruşturma açılmış ama verilen cezaların da önemli bir kısmı idari yargı tarafından iptal edilmiştir. Müvekkil yaşadığı taciz, mobbing hakkında suç duyurularında bulunmuş, FETÖ/PDY terör örgütünün kadrolaşması, usulsüzlükleri hakkında YÖK’e sayısız dilekçe ve belge sunmuştur.
Ekli belgelerde görüleceği gibi 2013 yılından beri yapılan suç duyuruları ve dilekçelere YÖK 15 Temmuz kalkışmasından sonra, aradan tam 3 yıl geçtikten sonra cevap vermiştir. Uzun uzun yazılmış içi tamamen boş cevapların tamamı bize göre artık suç unsuru taşımaktadır.
Suç duyurularımız ve dilekçelerde adı geçen, FETÖ yapılanmasının ve örgütlenmesinin elebaşı olan öğretim üyelerinin FETÖ/PDY iddianamesindeki güncel durumlarına bakalım:
Süleyman Büyükberber: TUTUKLU
Mustafa Benekli: SANIK, ADLİ KONTROL İLE SERBEST
Şule Çivitçi: SANIK, ADLİ KONTROL İLE SERBEST
Fadıl Yıldırım: KONYA FETÖ/PDY İDDİANAMESİNDE ÖRGÜTE YARDIMDAN SANIK
Sedat Caner: FETÖ/PDY EMNİYET İSTİHBARAT İMAMI, FİRARİ
Burak Uz: DEVLET MEMURİYETİNDEN ÇIKARILDI
İşte YÖK’ü yukarıda isimleri yazılı FETÖ’cüleri aklayan, koruyan ve kollayan bir kurum olarak nitelememize yol açan en önemli delillerden biri budur. Yukarıdaki FETÖ/PDY’den sanık kişiler ile hareket edenler hakkında hiçbir işlem yapmamıştır.
YÖK, ‘devletin öncelikle mücadele edilmesi’ talimatı verdiği FETÖ/PDY terör örgütü üyeliğinden tutuklu, sanık bu öğretim üyeleri hakkında gereğini yapmamıştır. Suç duyurularında 3 yıl sonra cevabi yazısında şikâyetlerimiz için ‘işlem tesis etmeye gerek olmadığı’ cevabını vermiştir.
FETÖ/PDY kadrolaşmasını yöneten, yardım yataklık eden tüm YÖK üye ve idari sorumluları hakkında gereğinin yapılması hususu bilgilerinize sunulur.
Şaka gibi değil mi?