eçtiğimiz ay okul müdürü ve müdür yardımcısı atamaları yapıldı . Bu atamalardan sonra iki il müdürü çıkıp sosyal medya üzerinden şov yaptı .

Bunlardan bir tanesi de Diyarbakır il müdürü Feysel TAŞÇIER’di .

Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü sitesinden paylaşılan açıklama ve resim ;

Adaletten , kul hakkından ve liyakatten bahsetti .

Eyvallah !

Bu temennilere bizde katılıyoruz .

Öncelikle Yönetici atama konusunda ülke genelinde mülakatlar da sınav puanına göre mülakat puanı verilmesi talimatını veren Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK’u tebrik ediyoruz .

Bakan Bey’in almış olduğu bu kararın yerinde ve adil olduğunu defalarca yazdık .

Yönetici atamalarında bu adaleti sağlayan Milli Eğitim Bakanı ve bürokratları , atamalardan sonra piar yapma ve rol kapma derdinde değilken bir il müdürü neden bu subliminal mesajı verir , şimdi bu soruya cevap arayacağız .

Diyarbakır Milli Eğitim Müdürünün , Diyarbakır’da eğitimcilere ve yakın çevresine sürekli söylediği bir söz var .

“ Ben felsefe doçentiyim , algıyı yönetmesini bilirim ve iyi yönetirim “

Tüm haber dizisinin Şifresi yukarıdaki sözünde saklı il müdürünün !

Kariyer , liyakat , adalet ve ahlaktan bahseden il müdürüne ilk sorumuzu soralım .

Bir gün dahi tebeşir tozu yutmadan , okullarda öğretmenlik , müdür yardımcılığı , okul müdürlüğü , şube müdürlüğü , ilçe müdürlüğü yapmadan ; Tarım Bakanlığında müşavir kadrosunda atıl durumda görev yaparken siz hangi kariyer ve liyakat ilkelerine göre il müdürü oldunuz ?

Bir milyonluk eğitim camiasında , yüzbinlerce eğitim yöneticisinin görev yaptığı devasa bir Bakanlıkta , kariyer ve liyakat olarak sizden daha üstün kişiler yok muydu ?

Tarım Bakanlığında eğitimle alakanız sadece çocuklarınızın velisi konumunda okula gidip gelmekten öteye geçmezken , il müdürü olduktan sonraki sürecinize , bölgeden aldığımız bilgi ve belgelerle sorular sorarak devam edelim .

Diyarbakır milli eğitim müdürü olduğunuzda ilk günden itibaren algı yönetimine başladınız ve bunda da ciddi derecede başarılı oldunuz tebrik ederiz !

Diyarbakır’da yıllarca eğitime emek vermiş yönetici konumunda ki kişilerin neredeyse tamamını hırsız ilan ederek göreve başladınız !

Görevi devraldığınız il müdürü size görevi devlet terbiyesi ve adabı muaşeret kurallarına uygun teslim etti !

Siz bu kişinin devlet terbiyesine nasıl karşılık verdiniz ?

Bu kişiyi il müdürü arkadaşlarına , il müdürleri toplantısında mesaiye gelmiyordu , yasla olmayan işler ve imzaları vardı diye kendi camiasına karalamaya başladınız !

Çok şükür bu camiada delikanlı il müdürleri var ki , sizi toplantıda uyardı .

Bu görevlerin gelip geçtiğini , kurumsal bir yapının olduğunu ve görevden alınan kişilerle ilgili devri sabık yapmanın , dedikodu yapmanın ahlaki olmadığı size hatırlatıldı .

Diyarbakır’da görev yapan il müdür yardımcıları ve ilçe müdürlerinin birkaç istisna dışında tamamı  alındı . 

Görevden alınan kişilerin tamamına ve yerine gelecek kişilerin tamamına siz karar verdiniz !

Buna rağmen , görevden aldığınız tüm müdürlere istisnasız olarak sizi ben almadım Ankara aldı dediniz !!!

Görevden aldırdığınız kişilere ; Bakan Bey’in ismini kullanarak , Bakan beni aradı acil olarak görevden ayrılsın yeni görev yerine gitsin diye aba altından sopa gösterip Bakan’ın ismiyle talimatlar yağdırdınız !

Siz devlete ve Milli Eğitim Bakanlığına o kadar yabancısınız ki , görev yeri değişen kişinin mehil müddeti hakkı olduğunu bile orda öğrendiniz !!!

Bir de insanları o kadar cahil yerine koymamak lazım !

Sonuçta görevden aldırdığınız kişilerin tamamı Üniversite mezunu ve yıllarca idarecilik yapmış kişiler !

Bakan Bey’in işi gücü yok , Diyarbakır’da görevden alınan kişileri mi takip edecek ? Ne zaman görevden ayrılmaları gerektiği ve başlamaları gerektiğine kafa mı yoracak diye eğitim camiası birbirine bu durumu anlatarak arkanızdan gülüyor !

Diyarbakır il müdürü olduktan sonra müthiş bir algı yaparak yöneticileri değiştirmeye başladınız !

İlk olarak iki tane şube müdürü görevlendirmesi istediniz !

H.Z ve İ.H.Y ismini Bakanlığa vererek şube müdürü görevlendirme onaylarını çıkarttınız .

Görevlendirme onayları Diyarbakır’a geldiğinde , size ilk tepkiyi Memursen şube başkanı Yunus MEMİŞ gösterdi .

Yıllardır bu şehirde bu zihniyetteki kişilerle mücadele ettiklerini , bu kişilerin Eğitimsen Üyesi ve Hdp’li olduklarını size iletti , bu kişilerin göreve başlaması halinde basın açıklaması yapacaklarını ve tepki koyacaklarını söyledi .

Bu kişilerin güvenlik soruşturmaları da pek parlak çıkmamış olacak ki , Bakanlık şube müdürü olarak görevlendirmesini yaptığı kişileri göreve başlatmadan yeni bir kararname ile iptal etti .

Peki siz ne yaptınız !

Bakanlık tarafından şube müdürü görevlendirilmesi iptal edilen İ.H.Y isimli şahsı Kaymakamlık oluru ile Diyarbakır’ın en büyük ilçesi ve en büyük bütçeye sahip ilçesi olan Bağlar ilçesine Kaymakamlık oluru ile görevlendirdiniz !

Bağlar ilçesi sizin için çok önemli !

Hemen akabinde Bağlar ilçe milli eğitim müdürünün değişmesi gerekiyordu !

Bağlar ilçesine Ankara’da öğretmen / müdür yardımcısı olarak görev yapan M.E.E getirdiniz !

Kariyer ve liyakat diyen adalet diyen il müdürümüz , Bağlar ilçe müdürünü görevden aldırırırken yerine getirdiği kişiyle olan hukuku okul yıllarına dayanır !!!

Görevden aldırdığı il müdür yardımcıları ve şube müdürlerinin yerine getirdiği kişilerin neredeyse tamamının ortak özelliği idarecilik yapmamış , sadece kendisine ve üst akla sadakatli öğretmenlerdir !

E.Ç - İl müdür yard - Öğretmen 
A.A - İl müdür yard - Öğretmen 
H.Y.K - Şube müd. - Öğretmen 
Ş.E - İl müd yard . ( Vekilin akrabası )
H.Ö - İl müd.yard. ( öğretmen )

Kariyer - Liyakat - Adalet sözlerini ağzından düşürmeyen Feysel Taşçıer Bey’in , göreve getirdiği diğer kişilerde öğretmen veya müdür yardımcısıdır !

Dört tane il müdür yardımcısını alıp dört tane öğretmeni değişik illerden buraya taşıyan Feysel Bey’in , Tarım Bakanlığından geldiği göz önüne alınırsa buraya gelirken üst akıl tarafından eline bir ajanda verilmiş olma olasılığı var mıdır ?

Ben algıyı çok iyi yönetirim diyen Feysel TAŞÇIER , aslında bugüne kadar müthiş derecede strateji yürüttü ve algıyı da yönetti .

Göreve geldiğinde kendisine ilk karşı çıkan kişi Diyarbakır milletvekili şehit anası Oya ERONAT oldu .

Hdp’li vekilin akrabasının ataması yapıldı diye ortalığı ayağa kaldırdı .

Feysel Bey çok ince bir işçilikle Diyarbakır vekili Ebubekir Bal’ın akrabası olan ildeki müdür yardımcısı Mehmet BULUT’u alıp , kendisine en çok itiraz eden vekil Oya ERONAT’ın akrabası Ş.E müdür yardımcılığına getirdi !!!

Yine aynı ustalık ve işçilikle , Feysel TAŞÇIER gibi bir kişi , Mhp ile dirsek temasına geçip ülkücü bir ismi müdür yardımcısı yapmak istedi , bu kez hedefinde Diyarbakır’da yıllardır görev yapan devletçi olarak bilinen A. H vardı .

A. H , Osmaniyeli ve devletçi biliniyordu .

Bu ismi de ülkücü bir isim getirerek ekarte etti !

Bu değişikliklerden sonra kendisine gelen tepkileri azaltmak için görevden aldırdığı vekil Ebubekir BAL’ın akrabası olan Mehmet BULUT’u çağırıp , seni ben aldırmadım . Bakanlık aldı . Seni Yenişehir ilçe müdürü yapayım , vekille aramı yap ricasında bulundu .

İl müdürünün bu teklifini Mehmet BULUT kabul etmedi , mahkeme kararını beklediğini söyledi !!!

Feysel Bey’in stratejisi ilk kez boşluğa düştü !!!

İl müdür yardımcısı , şube müdürü ve ilçe müdürü görevlendirmelerinin tamamı bir ajandanın ve üst aklın ürünüdür , bunu yarın ihale dosyalarıyla beraber yazacağız .

KARDEŞİNİ FEN LİSESİNE YÖNETİCİ YAPTI !!!

Kariyer , liyakat üzerinden şova soyunan Feysel TAŞÇIER , proje okuluna yönetici atamalarında Görsel Sanatlar öğretmeni olan kardeşi Metin TAŞÇIER’i , Fen Lisesine yönetici yaptı !!!

Kariyer , liyakat , adalet , ahlak üzerinden şov yapan , Ak Parti çıkarcıların partisidir diyen il müdürü ; söz konusu kendi kardeşi olunca bu ilkeleri unuttu ve kendi ailesinin çıkarını düşünerek kardeşini fen lisesine teklif ederek yönetici yaptırdı !!!!

İşte o belge ;

 

Bakan Ziya SELÇUK’un tüm il müdürlerine verdiği mülakat talimatı aslında Diyarbakır’da ilk etapta karşılık bulmadı !

Bakan’ın , yazılı puanlarının aynısını mülakat puanı olarak verin talimatına rağmen bazı kişilere yazılı sınav puanı üzerinde mülakat puanı verildi !!!

Komisyonlara yazılı puanlarının aynısı verdirildi , daha sonra bazı kişilerin mülakat puanı üzerinde oynama yapılarak , puanlar yükseltilerek sisteme girildi .

Memursen Başkanı Yunus Memiş ve bazı idareciler bu duruma tepki gösterdi !

Konuyu Bakanlık yetkililerine kadar ilettiler !

Bakanlık’tan gelen uyarılardan sonra , mülakat puanı Mebbiste fazla girilen kişilerin mülakat puanları yeniden düzeltilerek sisteme girildi .

Sayın Bakan’ın ya da , bürokratlarının talimat vermesi durumunda Bilgi işlem daire başkanlığı puanları sisteme girilen ve gelen tepkilerden sonra düzeltilen kişilerin tamamını görecektir .

Şimdi sizlere bu iddiamızın belgelerini sunalım .

Biz bu durumda puanlarında oynama yapılan ve yükseltilen iki kişinin belgesini sunalım , Bakanlık yetkilileri konuyu merak ederse , zaten tamamını bilgi işlemden loğ kayıtlarından göreceklerdir .

Z.Y isimli müdür yardımcısı adayı sınavdan 82.5 puan almıştır . Mülakat komisyonunda bu kişiye aynı puan verilmiştir . Mebbis sistemine bu kişinin puanı girilirken 93 puan olarak girilmiştir . 

Bakan’ın talimatına rağmen yazılı puan üstünde not sisteme girilmiştir . Sendikadan gelen tepkiler üzerine , konunun Bakanlığa intikal etmesi üzerine bu not yeniden 83 puana düşürülmüştür .

İşte belgesi 

Yine Diyarbakır’da Ö.B.E isimli öğretmen müdür yardımcılığı sınavında 68.75 puan almıştır . Bu kişiye komisyonun 69 puan vermesine rağmen mebbis üzerinden kişinin atamaya esas notu 80 olarak değiştirilmiş ve girilmiştir . Sendikadan gelen tepkiler üzerine sistemden yeniden not değiştirilmesi yapılmıştır .

İşte belgesi 

Yunus MEMİŞ isminin üzerinin neden çizilmek istendiğini yukarıdaki bilgi ve belgelerle beraber değerlendiriniz !!!

Bakan Bey’in mülakat konusunda il müdürlerine adaletten ayrılmayın talimatına rağmen Diyarbakır’da bu talimatın nasıl delindiğini, gelen tepkiler üzerine geri adım atıldığını yukarıda belgeleriyle ortaya koyduk !!!

Yönetici atamalarından sonra da çıkıp adalet , hak , hukuk üzerinden şov yapan , bu hareketiyle en büyük zararı BAKAN’A veren ve bunun farkında bile olmayan Feysel TAŞÇIER , yukarıda ki iddialara cevap vermelidir !!!

Sonuç olarak ; Adalet , hak , hukuk , kariyer , liyakat cümlelerinin arkasına sığınarak felsefe yapan , yönetici atamaları üzerinden şova soyunan , kısaca kendi tabiri ile algıyı yöneten il müdürünün gerçek yüzünü göstermeye çalıştık .

Şimdi gelelim haberimizin en can alıcı noktasına !!!

Feysel Efendi !!!

Sen il il gezip , gezi parkının meşruiyetini savunurken görevden aldığın il müdür yardımcıları , ilçe müdürleri sahada gezi parkçılarla , FETÖ ile ve Diyarbakır’da PKK ile mücadele etti .

Senden önce atanan müdürleri ve yöneticileri kul hakkı yemiş atanmış gibi göstermen var ya işte tam orası zurnanın zırt dediği yer !!!

Burada karşımızda ki güç ne olursa olsun doğruları yazmaya , görevden aldırdığın Ak Parti’li yöneticilerin yanında durmaya ve göreve getirdiğin AKP’lilerle çevirdiğin filmi vizyonda tutmaya devam edeceğiz !!!

Feysel Efendi !!!

Bu ülke Gezi Parkını gördü , 17-25 Aralık FETÖ darbesini gördü , 15 Temmuz hain darbe girişimini gördü , senin görev yaptığın Diyarbakır’dan başlayan Sur olaylarını ve PKK terör örgütünün hendekler kazarak askerimizi , polisimizi şehit ettiği dönemleri yaşadı .

Tüm bunlar olurken , devlet savunma refleksi geliştirdi !

Gezi parkına öğrenci yönlendiren , FETÖ’ye elaman devşiren , Dağa ve PKK terör örgütüne öğrenci yollayan müdürler ve idareciler görevden alındı .

Sen o zamanlar Tarım Bakanlığında felsefe yapıp , il il gezip gezi parkını anlatırken bu sendikanın yöneticileri ve görevden aldırdığın idareciler saha da kelle koltukta mücadele ediyordu !!!

Eğitimsen zihniyeti ve Hdp zihniyeti bugün Diyarbakır’da seni destekliyor ve bayram ediyorsa , iktidarın sosyal tabanı olan Memursen ve Eğitimbirsen başkanı FETÖ üzerinden operasyon yiyorsa ; tüm bunlar Diyarbakır’da yaşanırken , devletimizin üst düzey yöneticileri de senin bu algılarını yiyorsa sözün bittiği yerdeyiz demektir !!!

Diyarbakır’da müthiş bir oyun kurdun ve algı yarattın !!!

Memursen Başkanı , Eğitimbirsen yönetimi , Eski il müdürü , görevden aldırdığın müdür yardımcıları , şube müdürlerini cambaz yapmışsın !!!

Cambaza bak diyorsun !!!

Biz bu filmin farklı bir versiyonunu daha önce Ankara’da izledik !!!

Orda başrol oyuncuları üst düzey bürokrasi cambazlarda taşra yöneticileriydi !!!

Üst taraftakiler cambaza bakarken sen neler yapıyorsun onu da belgeleriyle yarın yazacağız !!!


www.kamudanhaber.net