Duruşmaya sedye ile gelen Sabiha ayaklarını istiyor

İSTANBUL Şişli'de boşanma davası açtığı kocası tarafından 5 yaşındaki kızının gözleri önünde 5 kurşunla vurulan 27 yaşındaki Sabiha Mutlu, ilk duruşmaya sedyeyle katıldı.

Hürriyet 09.07.2021, 15:42
Duruşmaya sedye ile gelen Sabiha ayaklarını istiyor

Hürriyetten Ayşegül Ustanın haberine göre; 2012de evlenen Sabiha ve Samet Mutlu çifti, aralarındaki sorunlar nedeniyle 2019da ayrı yaşamaya başladı. Mahkeme, boşanma aşamasında olan çiftin çocuğunun geçici velayetini anne Sabiha Mutluya verdi. Baba Samet Mutluya ise her ayın 2. ve 4. hafta sonları çocuğu ile görüşme hakkı tanıdı. Samet Mutlu, Ağustos 2020de çocuğunu görme bahanesi ile Sabiha Mutlu ve çocuğunu aracına bindirdi. Bir sokak ileri gittikten sonra kuru sıkı tabanca ile Sabiha Mutluya ateş ederek, tehditler savurdu.

5 EL ATEŞ ETTİ

Devam eden süreçte mahkeme kararı doğrultusunda çocuğu ile iletişim kurmaya devam eden Samet Mutlu, 22 Mayıs 2021de aldığı çocuğu, mahkeme kararınca ertesi gün 18.00de annesine teslim etmedi. Sabiha Mutlu, çocuğunu almaya gitti. Kapının önünde beklerken Samet Mutlu dışarı çıkarak konuşmak istediğini söyledi. Sokakta konuşmaya başladıkların sırada Sabiha Mutlu, "Çocuğumu 18.00de getirmen gerekiyor, bu saate kadar durmasına gerek yok, mahkemenin kararına uymalısın" dedi. Bunun üzerine Samet Mutlu, tokat atarak pantolonunun ön kısmından çıkardığı ruhsatsız silahla Sabiha Mutluya ateş etmeye başladı. Sabiha Mutlu bacağına isabet eden kurşunla yere düştü. Samet Mutlu, Sabiha Mutlu yerdeyken 4 el daha ateş etti. Sabiha Mutlunun bağırması üzerine çevredeki vatandaşlar tepki gösterince Samet Mutlu, havaya ateş açtı. Vatandaşların aşağı inmeleri üzerine aracına binerek olay yerinden uzaklaşan Samet Mutlu, daha sonra karakola giderek silahıyla birlikte teslim oldu.

ARTIK YÜRÜYEMİYOR

Samet Mutlu tarafından kurşun yağmuruna tutulan ve artık yürüyemeyen Sabiha Mutlunun olay nedeniyle sağ elinin 3 parmağının sinirleri de parçalandı. Kalçasına ise protez takıldı.

Tutuklanan Samet Mutlu, amacının öldürmek olmadığını söyledi. Samet Mutlu hakkında eşi kasten öldürmeye teşebbüs ve silahlı tehdit suçlarından 15 yıldan 25 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

VURURUM, ÇIKARIM

İstanbul 41inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk duruşmasından sonra açıklama yapan Sabiha Mutlu şunları söyledi: "Televizyonda kadına şiddet olaylarını, cinayetleri gördüğünde İşte bak 3 sene yatmış çıkmış. Ben de seni vururum, çıkarım diyordu. Evliliğim boyunca öldürmek için teşebbüs etti. Bıçakla yatırdı, kızım kurtardı. Silah çekti, polis kurtardı. Adalet istiyorum. Ayaklarımı geri istiyorum. Engelli kalacağım, yatalağım. Cezasını en üst seviyeden almasını istiyorum. En üstten ceza alsın ki diğerlerine de örnek olsun."

DEVLET ANALARI AĞLATMASIN

Annesi Sevgi Bircan ise "Adam 2 sene, 3 sene yatıp çıkıp Ya anneni ya babanı ya seni öldüreceğim diyor. Çocuğunu almaya giderken bir insan vurulur mu ya. Bıraksana çocuğumu. Devlet niye ceza vermiyor, anaları böyle ağlatıyor" diye konuştu.

DURUŞMAYA SEDYEYLE GELDİ

BOŞANMA aşamasındaki eşi Samet Mutlu tarafından kurşun yağmuruna tutulan Sabiha Mutlu, İstanbul 41inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk duruşmasına sağlık ekipleri tarafından sedye ile getirildi. Pandemi sebebiyle mahkeme başkanı, duruşmaya sağlık ekipleri dışında kimsenin alınmasına izin vermedi.

25 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

TUTUKLU Samet Mutlu hakkında eşi kasten öldürmeye teşebbüs ve silahlı tehdit suçlarından 15 yıldan 25 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Hürriyet

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 28 Eylül 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı