Ege Üniversitesindeki taciz iddiasında yeni gelişme

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ndeki hocalarının taciz ve hakaretlerine maruz kaldıklarını belirten öğrenciler, üniversite yönetimine başvurmuştu. Ardından öğrenciler seslerini sosyal medyadan duyurmuştu. Bu kez İzmir Diş Hekimleri Odası'na başvurarak hocalarından şikayetçi oldular.

Hürriyet 21.10.2020, 16:22
Ege Üniversitesindeki taciz iddiasında yeni gelişme

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden bir grup öğrenci hocaları Prof. Dr. Z.B.nin sözlü ve fiili tacizlerine maruz kaldıklarını belirterek 2019un aralık ayında okul yönetimine başvurmuştu. Oluşturulan soruşturma komisyonu da iddiaları araştırmaya başlamıştı. Ancak geçen 10 aya rağmen herhangi bir neticeye varılamayınca öğrenciler sosyal medyadan duruma isyan etmişti. Mağdur öğrenciler bu kez suçlanan profesörün de üyesi olduğu İzmir Diş Hekimleri Odasına başvurarak şikayetçi oldu.

İNCELEME BAŞLATTIK

Hürriyetten Musa Keslerin haberine göre; Süreci en başından beri takip eden Hürriyete konuşan Diş Hekimleri Odası Başkanı Yaman Yamangil de "Ciddi iddialar var. Suçlanan hoca odamızın üyesi olduğu için ön inceleme başlatarak kendisine bu konuda bir yazı gönderdik. Henüz bir cevap gelmedi" dedi.

Öğrencilerin Diş Hekimleri Odasına verdikleri dilekçelerde şu ifadeler yer aldı: "Şikayetçi olmamıza rağmen 10 aydır bir sonuca varılamamış olması beni ve arkadaşlarımı üzmektedir. Dekanımız bize bu konuda ne kadar destek çıksa da komisyon üyelerinden Prof. Dr. S.D. ve Prof. Dr. N.E.nin soruşturma sürecini uzatmak istemesine engel olamamıştır. Yıllardan beri pek çok arkadaşımızdan Prof. Dr. Z.Bnin kendilerine yönelik fiziki tacizlerini dinlemekteydik ve 2019-2020 eğitim yılında bizim de başımıza geldi. Soruşturmanın bir an önce sonuçlanması ve Prof. Dr. Z.B.nin gereken cezayı almasını istiyorum."

Yorumlar (0)
10°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
2021 Yılı Asgari Ücret ne Kadar Olmalı?
2021 Yılı Asgari Ücret ne Kadar Olmalı?
Namaz Vakti 05 Aralık 2020
İmsak 06:34
Güneş 08:06
Öğle 12:59
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09