Gondol kazası davasında şaşırtan rapor: Aklıselim insansın, dikkat etseydin!

Hatay İskenderun'da 12 Şubat 2019'da Funda Karateke (36), eşi ve yeğenleriyle birlikte lunaparkta gondola bindi. Karateke, güvenlik tertibatı kilitli konumda olmadan çalıştırılan gondolun içine düşerek yaralandı.

Hürriyet 13.10.2020, 13:59
Gondol kazası davasında şaşırtan rapor: Aklıselim insansın, dikkat etseydin!

Hürriyetten Mesut Hasan Benlinin haberine göre: Karateke ifadesinde, gondolda hiçbir güvenlik tedbiri olmadığını anlatarak, "Bağırmama ve seslenmeme rağmen görevlilerden hiçbiri gondolu durdurmadı. Hastanede çekilen filmde kırık ve çıkık olduğu söylendi. Kolumu oynatmakta zorluk çekiyorum. Lunaparkta hiçbir güvenlik tedbiri yoktu" iddiasında bulundu.

Karatekenin şikayeti üzerine işletme sahibi Mehmet E., hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında ifadesi alınan şüpheli Mehmet E. ise parkta tüm güvenlik tedbirlerinin alındığını şahsın yaralanması ve dengesini kaybedip düşme tehlikesi geçirmesi şahsın tamamen kendi hatası ve ihlali olduğunu öne sürdü.

SAVCILIK DAVA AÇTI

İskenderun Cumhuriyet Başsavcılığı, işletme sahibi Mehmet E., hakkında taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olma suçundan İskenderun 3. Asliye Ceza Mahkemesinde dava açtı. Mahkemenin kabul ettiği iddianamede, şüphelinin olay günü dikkat ve özen yükümlülüğüne aykırı hareketi sonucu müştekinin yaralanmasına neden olmak suretiyle üzerine atılı taksirle yaralama suçunu işlediği belirtildi.

Yorumlar (0)
banner51
15°
yer yer hafif yoğunluklu yağış
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 25 Ekim 2020
İmsak 05:55
Güneş 07:20
Öğle 12:53
İkindi 15:48
Akşam 18:17
Yatsı 19:36