Kumpası açığa çıkardı, başına gelmeyen kalmadı

Kozmik Oda'dan çaldığı devlet sırlarını yurt dışına kaçıran FETÖ'cü eski TÜBİTAK Siber Güvenlik Enstitüsü Uzmanı Ünal Tatar, ABD'nin en prestijli üniversitelerinde çalışırken, tuttuğu tutanaklarla savcı ve polisler arasındaki işbirliğini açığa çıkartan eski TÜBİTAK Elektronik ve Kriptoloji Enstitüsü Baş Uzman Araştırmacısı Umut Barış Erdoğan'ın başına gelmeyen kalmadı.

Hürriyet 15.11.2020, 14:06
Kumpası açığa çıkardı, başına gelmeyen kalmadı

Hürriyetten Toygun Atillanın haberine göre; Erdoğanın görevlendirildiği kozmik odada o gün şunlar yaşandı: 27 Aralık 2009da Seferberlik Tetkik Kurulu Başkanlığındaki Kozmik Odaya girilecekti. Hakim Kadir Kayan tarafından görevlendirilen bilirkişinin adı Umut Barış Erdoğandı. Erdoğan, kurula geldiğinde Savcı Mustafa Bilgili de oradaydı, polislerin kendisiyle görüşmesini istediğini söyledi. Erdoğan, kumpasın farkındaydı ve tarafsızlığını kaybetmemek adına Bilgilinin bu isteğini bir peçeteye yazarak askeri savcı Tezer Türkay Güvene gösterdi. Erdoğanın polislerle yaptığı görüşmeden sonra tutturduğu 3 sayfalık tutanak, yıllar sonra kozmik ihanetin de belgesi oldu.

KABUS BAŞLIYOR

Erdoğanın bu davranışı FETÖcü savcı, hakim ve polislerin gözünden kaçmadı. Olaydan 1 gün sonra telefonları dinlemeye alındı. Yıllardır çalıştığı TÜBİTAKta mobbinge uğradı. TSK içinde yürüttüğü projelerden el çektirildi. Yeni odası, bilgisayarı bile olmayan bir depoydu. Dayanamayan Erdoğan 2012de istifa edip eğitim için yurtdışına gitti. Döndüğünde iş bulamadı. 17-25 Aralık operasyonunun ardından TÜBİTAKa geri döndü. Ancak FETÖ üyeleri yine rahat bırakmadı. Tekrar istifa etti. 1.5 ay süren işsizliğinin ardından Savunma Sanayi Müsteşarlığında işe başladı. Ancak burada da benzer durumlar söz konusuydu. Yine işsizdi. 2016 yılında Havelsanda işe başladı. Kurum halen FETÖcülerin etkisi altındaydı. Bunu dile getirmeye başladığında, insan kaynakları biriminden, "Yönetim sizinle çalışmak istemiyor" sözünü duydu. Edirnedeki bir operasyonda ismi FETÖye karıştırıldı. Şimdi kendi kurduğu bilişim şirketinin başında.
 

Yorumlar (0)
-3°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
WhatsApp yerine hangi uygulamayı kullanmayı düşünüyorsunuz?
WhatsApp yerine hangi uygulamayı kullanmayı düşünüyorsunuz?
Namaz Vakti 18 Ocak 2021
İmsak 06:49
Güneş 08:19
Öğle 13:19
İkindi 15:48
Akşam 18:10
Yatsı 19:35