Yeğen Selahaddin Gülen, FETÖ içindeki güç kavgasını da anlattı

Fetullah Gülen'in öz yeğeni Selahaddin Gülen, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak verdiği ifadesinde, FETÖ içindeki güç kavgasını da anlattı.

Hürriyet 07.06.2021, 08:50
Yeğen Selahaddin Gülen, FETÖ içindeki güç kavgasını da anlattı

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanlığı operasyonuyla yakalanarak Türkiyeye getirilen Fethullah Gülenin yeğeni Selahaddin Gülen, ifadelerinde, FETÖ içindeki güç kavgasına ilişkin konuştu.

Hürriyetten Mesut Hasan Benlinin haberine göre Yeğen Gülen, ablasının eşi olan Cevdet Türkyolunun Gülene en yakın kişi olduğunu belirterek, ifadesinde özetle şunları söyledi:

Türkyok ile Özcan kavgası

"Tüm özel istek ve işlerini yapan, en özelini bilen kişidir. Odasının temizlenmesinden çamaşırlarının yıkanmasına kadar her şeyi ile ilgilenen kişidir. Fetullah Gülenin odasının giriş kartı sadece ondadır. Burada açmak istediğim bir konu eniştem Cevdet Türkyolu ile Mustafa Özcan arasındaki yıllardır süren husumet, 15 Temmuzdan sonra iyice gün yüzüne çıktı. Mustafa Özcan örgütün tüm kontrolünü ve para gibi tüm gücünü kendi altında toplamak istiyordu.

Alp Aslandoğan, Fetullah Gülenin diyalog sorumlusudur. Gülenin bilgisi dahilinde olmayan hiçbir açıklamayı paylaşmaz. Ancak bir defasında Mustafa Özcan, Ali Ursavaş, Mustafa Yeşil ve bazı heyet üyeleri hazırladıkları bir bildiriyi Alp Aslandoğana vererek bunun, Gülenin bilgisi dahilinde olduğunu söyleyerek Twitterdan yayını yapıldı. Bu bilgi de Türkiyede cemaatte bölünme şeklinde konuşuldu. Bu yayından Gülenin haberi olmadığını öğrenen Alp Aslandoğan YouTubedan özür videosu yayınladı.

Mollalar veya istişare üyeleri amcamın katına telefon çıkaramazdı

Amcam Fetullah Gülenin kalmış olduğu yer büyük binadadır. Bir normal girişi, bir de sadece Cevdet Türkyolunun girebildiği garaj girişi vardır. Bu garajdan direk amcam Fetullah Gülenin odasının olduğu kata geçiş vardır. Amcamın hizmetinde olan mollalar her gün dönüşümlü nöbet tutmaktadır. Mollalar veya istişare üyeleri amcamın katına telefon çıkaramazdı."

Güvenliği ABDli firma sağlıyor

Fetullah Gülenin kaldığı kampüse ilişkin de konuşan yeğen Gülen, şu ifadeleri kullandı: Bu kampın girişinde Amerikada bulunan bir güvenlik şirketinin personelleri bulunmaktadır. Bu kampın dış güvenliğini bu firma sağlamaktadır. Kampın giriş kısmında misafirlerin arandığı ve kartların verildiği yerde uzun zamandır amcam Fetullah Gülenin yanında yer alan Kadir ve Sadık görev yapardı. Randevusuz kimse gelemezdi. Bu randevuları Cevdet Türkyolu ayarlıyordu. Gelen misafirler eğer ki yatılı gelecek ise bunların yerlerini de yine Cevdet Türkyolu ayarlıyordu. Misafirlerin odalarında bağış kutuları bulunurdu. Kalan kişiler bu kutulara para bırakıp örgüte bağışta bulunuyorlardı."

MİTin Kenyada yakalayıp Türkiyeye getirdiği Selahaddin Gülen, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının sürdürdüğü soruşturma kapsamında tutuklanmıştı.

Hürriyet

Yorumlar (0)
18°
açık
Günün Anketi Tümü
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Namaz Vakti 13 Haziran 2021
İmsak 03:25
Güneş 05:24
Öğle 13:09
İkindi 17:09
Akşam 20:43
Yatsı 22:34