12.05.2022, 16:52

İMAM HATİPLER DAVAMIZDIR

İmam Hatipler Davamız, Neslin İhyası Şiarımızdır

Son zamanlarda belli gruhlar imam Hatip okulları üzerinde bazı hesaplar yapmaktadır. Bir neslin ihya ve inşasında temel rol almakta olan imam hatipler şayet içleri dolu bir şekilde inşa edilirse bu milletin yeniden şahlanması kaçınılmaz olacaktır. ve Son zamanlarda özellikle ortaokullardan başlamakla, imam hatiplerde Türkiye birincileri çıkmaya başlayınca bir nevi itibarsızlaştırma operasyonlarına imam hatipler maruz bırakılmıştır. Belli ki bu gruplar imam hatiplerin yeniden canlanması milli ve manevi değerleri bünyesinde bulunduran bir neslin yetişmesini istememektedirler.
Gerek 80 darbesinin gerekse özellikle 28 Şubat postmodern darbesinin vurduğu, darbelere rağmen bu milletin öz benliğinden ve ihtiyacından ortaya çıkmış olan imam hatipler sapasağlam enkazın altından silkelenerek çıkıp bir neslin yetişmesi için rolüne devam etmiştir. Lakin hiçbir zaman itibarsızlaştırma politikaları ve darbelerden kurtulamamıştır.

İlim ve bilim birlikteliği fıtrata götürür ve bu imam hatip okullarında mevcuttur.
Sadece fenler insanı ateizme götürürken sadece din ise zamanla insanı taassuba götürür. Burada sadece din derken ayet-i tekviniyelerin yani kainat kitabının ihmal ediliş hali söz konusudur. İmam hatipler ise hem din ilimlerini hem de kainat ve fen ilimlerini bir araya getirerek insan fıtratı için en uygun olanı bünyesinde bulundurur. Dolayısıyla hem taassuptan hem de ateizmden uzak İslam'ın özüyle kavrulan bir neslin ihya ve inşası için imam hatipler davamızdır.

İmam Hatip Mezunları Sadece İmamlığa Hapsedilemez.
Yıllarca imam hatipten mezun olan bu vatan evlatları sadece imamlık ve ilahiyata gidebilecek şekilde önleri kesildi. İstediği kadar büyük başarılar göstersin kesilen puanlarından dolayı imamlıktan ve ve ilahiyat'tan ya da önü kapalı bazı basit bölümlerden ve mesleklerden öteye geçirilmediler. Bugün ise İmam Hatip mezunları sadece imamlık ve ilahiyata değil Tıp fakültesi ve mühendislik fakülteleri başta olmak üzere her bölümü elde ettikleri başarılarla okuyabilmekte ve istedikleri mesleklere gidebilmektedirler. Onları bir kısır döngü içerisine hapsetmeye çalışanlar, onların bu başarılarını çekemeyenlerdir. Bilinsin ki bütün başarılar ile birlikte imam hatipler davamızdır.

İmam Hatipler Türkiye ve Dahi Ümmetin Sigortasıdır
Bütün lambaları yakan elektrik bir sigortadan geçer. Ve her tarafı aydınlatır. İşte imam hatipler ve burada yetişen gençler hem din hem de fen bilimleri ile donanmış şekilde gerek Türkiye'nin gerekse ümmetin sigortası gibidir. Bu sigortayı atmaya çalışanlar bilmeli ki imam hatipler davamızdır. Biz bu sigortayı muhafaza için ihlâsla gayrete devam edeceğiz.

İmam Hatipli Olmak Sadece İmam Hatip Mezunu Olmak Değil, Gönülden Bağlı Olmaktır

İmam Hatip ruhu ve imam hatip şuuru sadece imam hatip mezunu olmakla ilgili değildir. İmam hatipe inanmış ve katkı sunmaya çalışan herkes ve dahi her Müslüman imam Hatiplidir. Mesele sadece  İmam Hatip mezunu olmak değil,  gönüllüsü olmaktır. Aynı zamanda İmam Hatip geleceğe ışık, gönüllere huzur nakşetmektir. İmam Hatip davadır, sevdadır, şuurdur...
Bizi bu şuurdan koparmak isteyenler bilmeli ki İmam Hatipler Davamızdır.
Adnan Kalkan

Yorumlar (1)
Cemil HOPANCI Em. Maarif Müfettişi 2 hafta önce
İmam Hatip Lisesi öğrencileri bu vatanın öz evladıdır. Fen Lisesi, Anadolu Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Mesleki ve Teknik Liseler, Spor Liseleri, Özel Liseler....de bu memleketin evlatları ile doludur. Kardeşler arasında ayırım yapılmamalıdır. Uzmanlık , alan bilgisi, alanla ilgili hazır bulunuşluk , ilgi, yetenek, müfredat vb. uygulamalar farklılığı oluşturmalıdır. Tüm okullarımızda ki öğrenciler milli "Milli ve Manevi " değerlerimize uygun bir şekilde eğitim almaktadırlar. Siyasilerin toplumu kutuplaştırdığı gibi, okullarımız üzerinden gençlerimizi de lütfen kutuplaştırmayalım. Zira hepsi bizim çocuklarımız, bizim geleceğimizdir.
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı