Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği Bölümü Görev Tanımı İstiyor

Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği öğrenci ve mezunlarının görev tanımları olmadığı için iş sahibi olamamakta ve bu nedenle mağdur edilmektedirler. Ajans Kamu olarak mağdur kesimlerin sorunlarını dile getirmeye devam ediyoruz..

Kamu Ajans 20.01.2021, 22:35
Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği Bölümü Görev Tanımı İstiyor

Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği öğrenci ve mezunlarının Ajans Kamu adresimize gönderdiği sorunlarını aynen aktarıyoruz;

Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği öğrenci ve mezunlarıyız. Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği bölümü altında birçok öğrenci arkadaşımız eğitim hayatına devam etmekte .Bir çok sağlık branşının kamu ve özel kurumlarda görev tanımı olmadığı gibi Sağlık bilgi sistemlerinin görev tanımı yoktur.

Sağlık Bilgi Sisteminin daha fazla güçlenebilmesi için görevimizin başında olmak istiyoruz. Görev yapabileceğimiz kuruluşlar ; Sağlık Bakanlığına bağlı hastane veya diğer kuruluşlar, Sosyal Güvenlik Kurumları , Sağlık sektörüne bağlı bilgi-bilişim şirketleri, Özel Hastaneler, Sigorta Şirketleri, ilaç veya medikal ürün satişi yapan firmalar ,Kizilay ,Sivil örgütler gibi alanlardır . Şuan hastanelerde bizim görevimizi sözleşmeli,taşeron KPSS puanıyla herhangi bir memuriyet branşına dahi tercih yapamamaktayız . KPSS nitelik kodumuz var ama henüz hiçbir alımda bize kontenjan ayırmadılar .Bu sebepten kurumlarda henüz böyle bir kadro sınıfı oluşmadı.

Kamuda istihdam edilmediğimiz gibi özel sektörde mezun olduğumuz Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği bölümünü daha önce duyurmadıkları için kapılar burada da yüzümüze kapatılmakta. Erkek mezunlar için askeri sınavlarda yapılan başvurularda ise “mezun olduğunuz bölüm uygun değildir” uyarısı ile karşılaşmaktayız . Kendi mesleğimiz olan sağlık bilgi sistemleri teknikerliği’ni yapamazken farklı mesleklerde de çalışamıyoruz yada başvurularımız kabul edilmemektedir.Her geçen gün daha farklı üniversitelerde bahsi geçilen bölüm açılmakta ve öğrenci kabul etmektedir.Bununla birlikte her geçen gün bu bölümden mezun olan arkadaslarımızda artmaktadır.

Mezun ve öğrenci arkadaşlarımız bu genç yaşlarında sonu olmayan bir çıkmaza girmektedirler .Yeni korona virüs(COVİD-19) salgının ülkemizde görülmesinin ardından sağlık sistemlerinin ne kadar önemli olduğunu yaşayarak öğrendik .Bu yüzden daha fazla bekletilmeden bilgi işlem sistemlerinin bizlere yani SAĞLIK BİLGİ SİSTEMLERİ TEKNİKERLERİNE emanet edilmesini istiyoruz.

Yorumlar (11)
Betül 2 ay önce
Sağlık bilgi sistemleri teknikerligi mezunu olarak görevimizi başinda olmak istiyoruz.
Kağan 2 ay önce
Sağlık bilgi sistem teknikerleri hastanedeki yerini artık almak istiyor
Nergiz 2 ay önce
Her meslek gibi bizde işimizi yapmak istiyoruz mağdur olmak istemiyoruz
Hatice 2 ay önce
Sağlık bilgi sistemleri teknikerleri ataması yapılsın .
BÜŞRA 2 ay önce
Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerleri görev tanımı ve atama bekliyor
Osman 2 ay önce
Görev tanımımızın artık yapılmasını istiyoruz
#SBSTAtamaBekliyor
HASAN S. 2 ay önce
Sağlık bilgi sistemleri teknikerleri olarak görev tanımı,atama ve mesleğimizi icra etmek istiyoruz....
Beyza 2 ay önce
Mesleğimizin hakkını vermek istiyoruz. Hakkımız olan görev tanımını ve atamaları istiyoruz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
açık
Günün Anketi Tümü
20 Bin öğretmen atamasını yeterli buluyor musunuz?
20 Bin öğretmen atamasını yeterli buluyor musunuz?
Namaz Vakti 05 Mart 2021
İmsak 06:03
Güneş 07:27
Öğle 13:21
İkindi 16:30
Akşam 19:05
Yatsı 20:24